Filmowy konkurs! Do wygrania zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu ""Ostatnie tango"

2017-02-13 13:40
 

"Ostatnie tango" to niezwykła opowieść o miłości i nienawiści najsłynniejszej pary w historii tanga argentyńskiego. Połączył ich taniec, rozdzieliło ich życie. María Nieves Regi (80) i Juan Carlos Copes (83) spotkali się, gdy byli nastolatkami i tańczyli razem przez niemal 50 lat. W tym czasie kochali się i nienawidzili, ranili się i odchodzili, lecz zawsze wracali aby razem tańczyć tango.  Mamy dla Was 10 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu w Warszawie.

Żaden mężczyzna nie dorównywał w tańcu Juanowi, a żadna kobieta – Marii. W końcu on odszedł na dobre do innej, 20 lat młodszej partnerki, z którą ma dwoje dzieci. Teraz, w jesieni życia, oboje opowiadają o miłości, nienawiści i wspólnej pasji. "Ostatnie tango" to ich historia zilustrowana przez tancerzy i choreografów z Buenos Aires, którzy odtwarzają najważniejsze momenty ich związku przy pomocy niezwykłych układów scenicznych.

Pięknie sfilmowanym scenom towarzyszą poruszające wywiady i zdjęcia archiwalne, które sprawiają, że "Ostatnie tango" jest niezapomnianą podróżą, odkrywającą tajemnice tego tańca. Film opowiada historię Juana i Maríi, ale także dokumentuje historię tego tańca i wpływ, jaki para wywarła na jego ewolucję w ostatnich 50 latach. To oni spowodowali, że tango stało się światowym fenomenem, wcześniej było popularne głównie w klubach w Buenos Aires.

Jak wygrać zaproszenie? Napisz nam dlaczego zaproszenie mamy podarować właśnie Tobie i wyślij odpowiedź na maila promocja@coigdzie.pl do jutra do południa. Autorów najciekawszych opowiedzi nagrodzimy podwójnym zaproszeniem na pokaz, który odbędzie się w środę 15 lutego o 19:45 w Kinie Luna.

Wróć