14 września
Kawki na drodze
20 września
Ad Astra
20 września
Angry Birds Film 2
20 września
Dzięki Bogu
20 września
Legiony
20 września
Legiony (dubbing)
20 września
Parasite
20 września
До зірок
 

Filmowy konkurs! Rozpoczyna się 10. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską

2016-11-03 13:10
 

Od 3 do 13 listopada 2016 roku odbywać się będzie w warszawskich kinach Luna, Iluzjon oraz Elektronik wielkie święto rosyjskiego kina. 3 listopada już po raz 10. rozpocznie się Festiwal Filmów Rosyjskich w Polsce, który przez 10 jesiennych dni zaprezentuje najlepsze rosyjskie filmy, w tym najnowsze kinowe produkcje.

Festiwal „Sputnik nad Polską” zaprasza przede wszystkim na KINO KONKURSOWE. W tym roku po raz pierwszy odbędą się aż dwa starcia najlepszych produkcji rosyjskiej kinematografii. Oprócz fundamentalnego KONKURSU FILMÓW FABULARNEGO, we współpracy z rosyjskim Festiwalem ArtDocFest oraz Szkołą Kina Dokumentalnego Mariny Razbieżkinej po raz pierwszy przy okazji jubileuszowej edycji Festiwalu powstał KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH “Rosja w dokumencie”.

W KONKURSIE FILMÓW FABULARNYCH do walki o Grand Prix Sputnika stanie 16 najciekawszych fabularnych filmów autorskich ostatnich dwóch lat. Będą to produkcje nagradzane i wyróżniane na tegorocznym 27. Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi, filmy triumfujące na 68. MFF w Cannes oraz objawienia 24. Festiwalu Kina Rosyjskiego „Okno na Europę” w Wyborgu, wśród których zobaczymy takie tytuły jak: “Dobry chłopiec” Oksany Karas, “Dotyk wiatru” we współpracy reżyserskiej Olgi Wieremiejewej i Jeleny Demidowej, czy “O miłości” Anny Melikian. Pojawi się również nagrodzony “Srebrnym Lwem” za najlepszą reżyserię na 73. MFF w Wenecji - “Raj” Andrieja Konczałowskiego, doceniony w Soczi “Windykator” debiutującego Aleksieja Krasowskiego, “Zoologia” w reżyserii wybitnego Iwna I. Twierdowskiego oraz film pod tytułem “Zadymiarze” Michaiła Miestieckiego. Jury, na które składają się - przewodnicząca Kinga Dębska, Anna Kazejak oraz Artur Zaborski nie będzie miało w tym roku łatwego zadania.

Mamy dla Was kilka biletów otwartych na dowolnie wybrany seans z festiwalowego repertuaru w Warszawie. Napisz nam dlaczego bilety mamy podarować właśnie Tobie. Trzy najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy podwójnymi wejściówkami. Odpowiedzi wysyłajcie na promocja@coigdzie.pl do jutra do godziny 11:00

Wróć