100 lat Festiwalu: Gala z Jonasem Kaufmannem

Wirtuozowie Opery Świętują 100-lecie Festiwalu w Arena di Verona na Wielkim Ekranie: Jonas Kaufmann, Sonya Yoncheva i Ludovic Tézier w Wyjątkowej Gali

Jonas Kaufmann, Sonya Yoncheva i Ludovic Tézier: Gala Operowo-Operetkowa z Okazji 100-lecia Festiwalu Operowego w Arena di Verona na Wielkim Ekranie tylko 29 października 2023 roku.

W sierpniu tego roku, legendarni artyści operowi - tenor Jonas Kaufmann, sopranistka Sonya Yoncheva i baryton Ludovic Tézier - wystąpili w historycznym amfiteatrze Arena di Verona, aby uczcić setną rocznicę Festiwalu Operowego. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się co lato, przyciągnęło miłośników opery z całego świata.

W programie uroczystej gali znalazły się nie tylko wielkie arie operowe, ale także fragmenty z operetek, musicali i kompozycje filmowe od Hansa Zimmera i Ennia Morricone. Artyści zachwycili publiczność swoimi niezrównanymi talentami w spektakularnym otoczeniu antycznego amfiteatru.

Historia tego wyjątkowego festiwalu sięga 1913 roku, kiedy z okazji setnej rocznicy urodzin Giuseppe Verdiego wystawiono jego słynną operę "Aida" w Arena di Verona. Sukces tej produkcji był tak ogromny, że zrodziła się tradycja corocznych wielkich operowych widowisk. Festiwal kontynuuje swą glorijną historię i przyciąga największe operowe gwiazdy.

Teraz, na całym świecie, kina mają okazję pokazać retransmisję sierpniowej gali z okazji 100-lecia Festiwalu Operowego w Arena di Verona. To wydarzenie, które łączy miłośników opery i zapewnia im dostęp do magicznego występu tych znakomitych artystów. Tylko 29 października będzie okazją, by podziwiać tę niezwykłą galę na wielkim ekranie.

Zapraszamy.

Wróć

do góry ▲