"100 lat jazzu w Polskim kinie"

Alchemik Big Band & Friends - Józefów

Wyjątkowa podróż przez 100 lat polskiego kina, ubraną w dźwięki jazzu! Za tydzień (20.02), o godzinie 18:00, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie stanie się miejscem magicznego spotkania z Alchemik Big Band & Friends, którzy przeniosą nas w świat filmowych emocji, interpretując największe przeboje polskiej kinematografii.

Jazz, jako gatunek muzyczny, od lat wplątuje się w różnorodne dziedziny kultury, a polska kinematografia nie jest wyjątkiem. W wyjątkowym przedsięwzięciu muzycznym pod nazwą "100 lat jazzu w Polskim kinie", Alchemik Big Band & Friends, pod kierownictwem Grzecha Piotrowskiego, zabiera nas w muzyczną podróż przez stulecie polskiego filmu.

Koncert, który odbył się w Józefowie, to nie tylko hołd dla jazzu, ale również ukłon w stronę bogatego dziedzictwa polskiego kina. Grzech Piotrowski, dyrektor artystyczny projektu, postanowił wyeksponować dorobek artystyczny polskiej sceny jazzowej, który znalazł swoje miejsce w ikonicznych serialach minionych dekad.

Alchemik Big Band, znany z niezwykłej precyzji i energetycznego podejścia do jazzu, został wzbogacony o utalentowanych wokalistów: Adę Kiepurę, Martina Fitcha i Tamarę Behler. To zestawienie artystycznych indywidualności tworzyło wyjątkową chemię podczas koncertu, przenosząc widzów w czasie i przestrzenię, odkrywając bogactwo dźwięków, które towarzyszyły wielkim momentom polskiego kina.

Podczas wydarzenia publiczność miała okazję delektować się największymi przebojami stu lat polskiej kinematografii, ożywionymi ponownie przez Alchemik Big Band & Friends. Wybór utworów został starannie dobrany, aby odzwierciedlić różnorodność gatunków filmowych, które zaznaczyły swoje miejsce w historii kina w Polsce.

Ada Kiepura, emanująca charyzmą i głosem pełnym emocji, wraz z Martinem Fitchem i Tamarą Behler, przenosili słuchaczy w świat filmowych nostalgii. Ich interpretacje utworów, takich jak "Miłość w Portofino" czy "Zawsze tam, gdzie Ty", zachwyciły widzów, odkrywając nowe oblicza znanych melodii.

Projekt "100 lat jazzu w Polskim kinie" to nie tylko koncert, to także próba połączenia dwóch światów artystycznych, jazzu i kina. Grzech Piotrowski, będący jednocześnie aranżerem i dyrygentem, doskonale połączył te dwie dziedziny, ukazując, jak niezwykle jazz potrafi wtapiać się w emocje, atmosferę i narrację filmową.

Józefów stał się na chwilę miejscem, gdzie tradycja spotykała się z nowoczesnością, a jazz przekształcał się w dźwięki, które zdobyły serca publiczności. "100 lat jazzu w Polskim kinie" to niezapomniane wydarzenie, które pozostawiło ślad w historii kultury muzycznej, łącząc w sobie pasję do jazzu i miłość do polskiego kina.

Zespól kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲