12. edycja 48 HFP - „Dziewczyna z walizką”

"Dziewczyna z walizką" Świętuje Zwycięstwo na 12. edycji 48 HFP

Wielki sukces na polskiej scenie filmowej! Film "Dziewczyna z walizką," stworzony przez utalentowaną ekipę Studio Hologram, wygrał 12. edycję 48 Hour Film Project w Polsce. To ogromne osiągnięcie, które zapewni twórcom możliwość udziału w międzynarodowym finale w Lizbonie, gdzie będą rywalizować o prestiżowy udział w Short Film Corner podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

48 Hour Film Project to konkurs, w którym uczestnicy mają jedynie dwie doby na stworzenie filmu od zera - od koncepcji po postprodukcję. Tegoroczna edycja zgromadziła 58 ekip, z których 50 zakwalifikowało się do konkursu, dostarczając na czas swoje gotowe produkcje. Każda z ekip musiała stworzyć film w wylosowanym gatunku, uwzględniając obowiązkowe elementy, takie jak rekwizyt - walizka, bohater lub bohaterka: aptekarz lub aptekarka - Antoni lub Antonina Diagnoza oraz linia dialogowa "Gdybym wiedział, zabrałbym płaszcz/Gdybym wiedziała, zabrałabym płaszcz."

Jury, w którego skład wchodzili Magdalena Koleśnik, Anna Tatarska i Marcin Magiera, przyznało nominacje i nagrody w 16 kategoriach. Anna Tatarska, członkini Jury, podkreśliła, że wybierając Najlepszy Film, poszukiwali produkcji gotowej zdobyć uznanie nie tylko w Polsce, ale także na międzynarodowych festiwalach. Dlatego właśnie "Dziewczyna z walizką" zdobyła nagrodę dla Najlepszego Filmu.

Film opowiada historię młodej dziewczyny, która nielegalnie przekracza granicę Polski. W rolach głównych występują Nilufar Nazarova, nagrodzona przez Jury za tę rolę, Paweł Tomaszewski i Paulina Gałązka. "Dziewczyna z walizką" to nie tylko Najlepszy Film, ale także zdobywca nagród za Najlepszą Reżyserię, Najlepszy Scenariusz i Najlepsze Zdjęcia.

Reżyser filmu, Tomasz Wilczyński, wyjaśnił, że dla niego film ten jest przede wszystkim opowieścią o marzeniach utraconych przez tych, którzy nielegalnie próbują przekroczyć granice Unii Europejskiej. To manifest nadziei, że Polska może być miejscem, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i zbudować nowy dom.

Oprócz "Dziewczyny z walizką," wiele innych ekip otrzymało zasłużone wyróżnienia w różnych kategoriach, pokazując bogactwo talentu i kreatywności w polskim filmie.

Ten sukces to zaproszenie do międzynarodowego finału w Lizbonie, a być może także początek świetnej filmowej kariery. Przypomnijmy, że zwycięzcy zeszłorocznej edycji 48 Hour Film Project Warszawa zostali zaproszeni z ich filmem do Los Angeles oraz na Short Corner podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Gratulacje dla ekipy Studio Hologram i wszystkich twórców za to niesamowite osiągnięcie, które pokazuje, że polska kinematografia jest gotowa zdobyć międzynarodowe uznanie.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Studio Hologram - Dziewczyna z walizką

Wróć

do góry ▲