12. Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

Niezwykłe Opowieści o Morzu i Żeglarstwie

Już za tydzień - w dniach 6 i 7 kwietnia 2024 roku w Kinie Kosmos w Katowicach odbędzie się - 12. Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm. To okazja, by przenieść się w świat fascynujących historii, gdzie morze, wiatr i woda opowiadają swoje najbardziej porywające narracje.

Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych produkcji filmowych o tematyce marynistycznej, skupiających się na różnorodności i pięknie żeglarstwa. To doskonała okazja, by poznać prawdziwych bohaterów i przeżyć z nimi emocje towarzyszące ich żeglarskim przygodom - od spełniania marzeń po pokonywanie codziennych przeszkód i dojrzewanie.

Tegoroczna edycja festiwalu obfituje w różnorodne filmy, które z pewnością trafią w gusta każdego widza. Miłośnicy ekstremalnych wyzwań na pełnym morzu z zainteresowaniem obejrzą "Sailau", opowieść o pierwszym na świecie rejsie dookoła Nowej Gwinei tradycyjnym żaglowym kanu. Natomiast fani historii o odwadze i woli walki docenią "252 dni samotności", które opowiada o emocjonującej żeglarskiej podróży Uku Randmaa podczas Golden Globe Race 2018.

Wyjątkowym punktem festiwalu będzie niepublikowany dotąd film "Niepokonani, niepokonany", relacjonujący próbę rekordowego opłynięcia globu przez polskiego żeglarza regatowego, Romana Paszkę. To rzadka okazja, by obejrzeć tę produkcję na dużym ekranie.

Podczas Festiwalu gościć będziemy także legendę żeglarstwa, kapitana Romana Paszkę, który podzieli się swoimi niezwykłymi doświadczeniami i historiami, inspirując wszystkich marzących o własnych przygodach na morzu.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲