14. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja"

Festiwal poświęcony krytyce filmowej w Łodzi

W październiku Łódź staje się mekką dla miłośników kina i krytyki filmowej. Już po raz czternasty odbędzie się Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja", którego ideą jest stworzenie przestrzeni do rozmów, dyskusji, i analizy filmu. Wydarzenie odbędzie się w Łodzi od 12 do 15 października 2023 roku, a także online od 16 do 19 października na platformie Think Film.

Festiwal jest jedynym w Europie festiwalem, który w całości poświęcony jest krytyce filmowej. To miejsce, gdzie miłośnicy kina, krytycy, twórcy filmowi, i widzowie spotykają się, by wspólnie analizować i dyskutować o sztuce filmowej. Niezależnie od poziomu wiedzy czy doświadczenia w dziedzinie kina, każdy głos jest tu równie ważny.

W tegorocznym programie festiwalu znajdziemy wiele fascynujących filmów o zasięgu międzynarodowym, w tym takie produkcje jak "Chłopi," "Czerwone niebo," "Reality," "Księżniczka w oślej skórze," oraz "Kino kulinarne Festiwal podczas Akcji – Bulion i inne namiętności."

Jednym z najciekawszych elementów festiwalu jest konkurs "Authors Spotlight," który umożliwia młodym jurorom ocenę filmów. To doskonała okazja dla młodych talentów, by zdobyć doświadczenie w świecie krytyki filmowej.

Festiwal "Kamera Akcja" to także nie tylko analiza filmów, ale także rozmowy, warsztaty, i wydarzenia edukacyjne. Misją festiwalu jest rozwijanie kultury filmowej i nawiązywanie relacji między różnymi grupami skupionymi wokół kina.

Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących, które urozmaicą festiwalowy klimat. Karnety festiwalowe są już dostępne w cenie od 99 zł do 9 października 2023 roku.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja" to okazja do pogłębienia wiedzy o kinematografii, rozmowy z ekspertami, i niezapomniane przeżycia filmowe. Nie przegap tego unikalnego wydarzenia kulturalnego, które odbywa się w sercu Polski.

Szczegółowy harmonogram, z dokładnym godzinami wydarzeń dostępny na stronie festiwalu.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲