14. Lubelski Festiwal Filmowy w formule online

Lublin online w dniach 23-28.11.2020

Lubelski Festiwal Filmowy odbędzie się po raz 14. w dniach 23-28.11.2020. W tym roku jedynie w formule online. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by odtworzyć w sieci wyjątkową atmosferę, która przez lata towarzyszyła wydarzeniu. Poza projekcjami online w czasie rzeczywistym, nie zabraknie spotkań z autorami, paneli dyskusyjnych, warsztatów i innych atrakcji. Widzowie mogą wziąć udział we wszystkich wydarzeniach bezpłatnie.

W programie LFF-u znalazło się ponad 120 krótko- i pełnometrażowych filmów z całego świata, które zostaną zaprezentowane w blokach konkursowych i tematycznych. Wśród nich znajdą się fabuły, dokumenty, animacje i filmy eksperymentalne.

Konkursy:

  • Fokus: Pełny Metraż
  • Fokus: Animacja
  • Fokus: Dokument
  • Fokus: Emocje
  • Fokus: Pomysł
  • Fokus: Temat
  • Fokus: Eksperyment.

O tym, kto w tym roku otrzyma statuetki Złotego Mrówkojada zadecyduje jury w składzie: Katarzyna Borowiecka (znana do niedawna z radiowej Trójki, a obecnie autorka POPcastu) oraz Agnieszka Pisarek i Dawid Adamek (autorzy najpopularniejszego w Polsce kanału dyskusyjnego poświęconego filmom Sfilmowani).

Konkursy to nie wszystko, co oferuje LFF. W programie znajdą się pokazy tematyczne krótkich metraży, w tym autorskie cykle Świat w offie Andrzeja Rusina, Zoom na emigrację Macieja Misztala i Off science fiction Agnieszki Bąk. W ramach cyklu Polskie Legendy, przybliżającego sylwetki wybitnych polskich filmowców, widzowie zobaczą przedwojennego Dybuka Michała Wyszyńskiego oraz film dokumentalny Książe i Dybuk Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. We współpracy z Narodowym Centrum Kultury Filmowej zaprezentowana zostanie zrekonstruowana wersja jednego z pierwszych polskich filmów Powrotu birbanta Kazimierza Prószyńskiego.

Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Marcin Maron zaprasza na warsztaty języka filmu, Łukasz Jasina opowie, jak mówić o kinie w nowoczesny sposób, a Justyna Czarnota poprowadzi warsztaty dla rodzin. O zmianie podejścia do historii w sztuce porozmawiają z trakcie webinarium moderowanego przez Radosława Bombę przedstawiciele świata mediów. O perspektywach festiwali filmowym będą dyskutowali organizatorzy tworzący sieć Film Festivals Constellation. Wyjątkowy koncert online zagra Czuła Obserwacja, a na amatorów wyzwań czeka Filmowy Pub Quiz.

Wszystkie informacje o projekcjach online będą dostępne w aplikacjach coigdzie.pl® w zakładce Online oraz w wyszukiwarce na https://coigdzie.pl/szukaj-wydarzen

pobierz z appstore pobierz ze sklepu google odkrywaj w app gallery na urządzeniach huawei

Zapraszamy do sprawdzania informacji co i gdzie warto obejrzeć w Waszej okolicy i w internecie czyli ON-LINE.

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Supernova | Polska | 2019 | 78 min. | reż. Bartosz Kruhlik

Wróć

do góry ▲