15. Dąbskie Wieczory Filmowe rozpoczęte

Rozpoczęły się Dąbskie Wieczory Filmowe. Pierwszym ich akcentem był spacer po zielonym Dąbiu z Pawłem Madejskim! Była to przechadzka połączona z rozpoznawaniem gatunków drzew i krzewów wzdłuż Płoni. Natomiast jutro startują projekcje filmowe (godz. 19:00 w Klubie Delta pokazany zostanie film „7 uczuć”, po którym odbędzie się spotkanie z Gabrielą Muskałą).

Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie powstały w 2007 roku. Jest to ogólnopolski wydarzenie filmowe, prezentującego najlepsze rodzime kino oraz przyciągającego nad Jezioro Dąbie i do Klubu Delta najwybitniejszych twórców filmowych, a wraz z nimi – miłośników X Muzy.

Gośćmi dotychczasowych edycji byli m.in. Jan Jakub Kolski, Bartłomiej Topa, Leszek Dawid, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Mecwaldowski, Bodo Kox, Dorota Kędzierzawska, Artur Reinhart, Przemysław Bluszcz, Dawid Ogrodnik, Paulina Chapko, Janusz Chabior, Gabriela Muskała, Katarzyna Herman, Yach Paszkiewicz, Kuba Czekaj, Adam Palenta, Jowita Budnik, Michał Rosa, Dorota Landowska, Radek Ładczuk.

Dąbskie Wieczory Filmowe to również warsztaty, koncerty, spacery i wystawy.

W ciągu kilkunastu lat Dąbskie Wieczory Filmowe zyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina oraz regionu zachodniopomorskiego, i na stałe wpisały się w letnią ofertę miasta adresowaną do mieszkańców i turystów.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲