15. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato

W dniach 3-9.07.2022 roku w Radomiu odbędą się 15. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. W ramach festiwalu odbędą się wydarzenia otwarte (liczne projekcje filmowe, koncerty, spotkania z twórcami i dziennikarzami, warsztaty dla dzieci i młodzieży, Scriptmarket) oraz wydarzenia dla akredytowanych uczestników (warsztaty filmowe oraz projekt Mazowiecki Program Profilaktyki Społecznej).

Poza corocznym konkursem starannie wyselekcjonowanych, najlepszych polskich filmów krótkometrażowych (Ogólnopolski Konkurs Filmów Krótkometrażowych), odbędzie się również konkurs międzynarodowy (Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych), a także Konkurs Filmów Odrzutowych Hyde Park.

W sekcji Freedom Film Festival widzowie zobaczą dzieła dotykające szeroko rozumianego pojęcia wolność z każdego zakątku świata. Sekcja daje unikalną szanse na spojrzenie czym jest wolności w oczach filmowców nie tylko z Polski i krajów europejskich, ale też z Afryki, Australii czy Azji.

W programie festiwalu znajdą się również pokazy kina ukraińskiego, projekcje plenerowe filmów Clinta Eastwooda, kino samochodowe, debata o szeroko rozumianej wolności z udziałem wybitnych ludzi kultury oraz liczne wydarzenia związane z edukacją filmową. Dzieci i młodzież zapraszamy natomiast na sekcję Kameralne Lato Dzieciom.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲