18. Gdańsk DocFilm Festival 2020 wystartował!

30.11 do 02.12.2020 tylko online na mojeekino.pl

Rozpoczął się 18. Gdańsk DocFilm Festival. 33 filmy w ramach konkursów festiwalowych (Konkurs Główny, Konkurs Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych) i pokazów specjalnych (m.in. Przegląd Dokumentalnych Filmów Wiesława Saniewskiego). Projekcje będą dostępne na mojeekino.pl. Cena biletu to 15 złotych za jeden dzień festiwalowych pokazów.

Gdańsk DocFilm Festival jest jedynym na świecie, tematycznym festiwalem filmów dokumentalnych o środowisku pracy, człowieku, ludzkiej aktywności, sposobach na przetrwanie w różnych środowiskach i sytuacjach, pasjach twórczych.

Praca jest szczególnym dobrem i przywilejem człowieka. Powinna być podstawą godnego życia rodziny, stabilnej sytuacji społecznej. Często jednak w dzisiejszym świecie praca, a także jej brak, stają się przyczyną ludzkich tragedii i społecznych konfliktów. Dyskryminacja, łamanie prawa, przedmiotowe traktowanie człowieka w pracy – coraz częściej zagrażają rozwojowi społeczeństw, a pośrednio podważają wiarę w demokrację i ład moralny. To w Gdańsku ludzie pracy rozpoczęli walkę o godność i godne warunki pracy, przeciwko systemowi, który te wartości niweczył. Tak powstała „Solidarność”. Ważne, aby w tym właśnie miejscu, w gronie międzynarodowym i na wielu płaszczyznach – naukowej, artystycznej, społecznej i politycznej – kontynuować dyskusję na ten temat. Sierpień 1980 roku wymaga bowiem nie tylko pamięci, wymaga też mądrej kontynuacji. Taka jest geneza Gdańsk DocFilm Festival. Organizatorzy chcą go realizować poprzez prezentację dorobku światowego kina i debatę o roli i znaczeniu człowieka w miejscu pracy – w kontekście gospodarki globalnej, jednoczącej się Europy, na tle fuzji przedsiębiorstw, eksplozji technologii, ale i biurokracji czy oligarchizacji gospodarki.

Wszystkie festiwale filmowe - w tym roku jesienią praktycznie tylko ONLINE znajdziecie w aplikacjach coigdzie.pl® w zakładce Online oraz w wyszukiwarce na https://coigdzie.pl/szukaj-wydarzen

pobierz z appstore pobierz ze sklepu google odkrywaj w app gallery na urządzeniach huawei

Zapraszamy do sprawdzania informacji co i gdzie warto obejrzeć ONLINE.

Zespół kino-miłośników z Coigdzie.pl®

Wielki strach | Polska | 2020 | 28 min. reż. Pawlina Carlucci Sforza

Wróć

do góry ▲