18. MFF Tofifest 2020 Toruń, Kujawy i Pomorze w formule hybrydowej

W hybrydowej formie (na żywo i online) w dniach 17-25 października 2020

W hybrydowej formie - na żywo i online – odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Tofifest”. 18. edycję „niepokornego festiwalu” zaplanowano na 17-25 października 2020 r.

Podobnie jak w latach poprzednich trzonem festiwalu będą konkursy. Konkurs główny On Air pokazuje pierwsze i drugie filmy reżyserów. Tu zobaczymy 11 filmów z całego świata, wśród nich obrazy docenione na festiwalach w Sundance i w Wenecji. Oceni je jury w składzie: Agnieszka Glińska (montażystka), Agnieszka Smoczyńska, Anna Kazejak, Janusz Chabior i Piotr Witkowski. Drugim ważnym konkursem jest Shortcut, w którym pokazywane są krótkie metraże. Ocenią je: Agnieszka Pisarek, Marta Prus i Michał Jacaszek. W konkursie From Poland, wypełnionym rodzimymi produkcjami, oprócz fabuł pokazane zostaną w tym roku również dokumenty. Tu jurorami są widzowie. Filmy konkursowe będzie można oglądać na żywo, ale także online. Podobnie będzie ze spotkaniami z twórcami. Dzięki formule wirtualnej spotkań będzie więcej niż zwykle.

Oprócz konkursów jak zawsze zaplanowano szereg pasm tematycznych. Odnoszą się one często do ważnych, aktualnych problemów. Dlatego w tym roku nie mogło zabraknąć filmów poświęconych naszym wschodnim sąsiadom. W paśmie Żywie Biełaruś! Pokazane zostaną cztery dokumenty: „Białoruski walc”, „Debiut”, „Plac Kalinowskiego” i „W rolach głównych: białoruscy wichrzyciele”. Nowym pasmem festiwalu jest Bella Women, w którym przypomniane zostaną filmy znakomitych reżyserek (m.in. „Boisko bezdomnych”, „Fuga” i „Córki dancingu”). Tylko stacjonarnie będzie można oglądać filmy w ramach pasma Must See Must Bee. Polską premierę na festiwalu będzie miał szwajcarsko-niemiecki film „Moja cudowna Wanda” z Agnieszką Grochowską w roli głównej (zwiastun tego filmu zamieściliśmy pod artykułem⤵️). Premier będzie oczywiście więcej.

Tofifest to także nagrody wręczane corocznie wspaniałym twórcom, którzy wnoszą nową jakość do sztuki filmowej. Flisak jest nagrodą przyznawaną przez prezydenta Torunia twórcy z regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku trafi ona do pochodzącej z sąsiedniej Bydgoszczy znanej aktorki Romy Gąsiorowskiej. Ze względów bezpieczeństwa nie zostanie w tym roku przyznany Złoty Anioł za Całokształt Twórczości. Ponieważ otrzymują go zawsze osoby o wielkim dorobku tworzonym przez lata, organizatorzy nie chcieli narażać nikogo z nestorów kina na ryzyko zachorowania. Przyznane zostaną za to Złote Anioły za Niepokorność Twórczą. Odbiorą je znakomici aktorzy: Agata Buzek i Łukasz Simlat.

Wszystkie wydarzenia na żywo odbędą się w sali na Jordankach.

Informacje o godzinach projekcji filmów oraz wszystkich wydarzeniach towarzyszących festiwalu znajdziecie w naszej aplikacji coigdzie.pl® dostępnej w

pobierz z appstore pobierz ze sklepu google odkrywaj w app gallery na urządzeniach huawei

Galę zamknięcia 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze uświetni autorski koncert jednej z najciekawszych współczesnych artystek sceny muzycznej, Pauliny Przybysz. Jej „Music. The Superpower” to hołd oddany kinu i artystom. Ze sceny na Jordankach usłyszymy utwory takich wykonawców jak Etta James, John Lennon czy Joy Division. W wykonaniu niektórych wspomoże ją gość specjalny - wybitny wokalista Stanisław Soyka. Pod artykułem na zachętę w niecodziennym wręcz rodzinnym utworze Paulina Przybysz ⤵️

Po aktualne informacje zapraszamy również na stronę internetową festiwalu

Zespół Kinowy coigdzie.pl®

Moja cudowna Wanda (int. My Wonderful Wanda) 2020 | Szwajcaria, Niemcy | 111 min. | reż. Bettina Oberli
Paulina Przybysz - „Nie bój się chcieć" - piosenka z filmu „Zwierzogród" z wytwórni Walta Disneya

Wróć

do góry ▲