2. Festiwal Filmów Polskich "Wisła" w Słowenii

Kinowe Święto Dla Miłośników Kina Polskiego

13 października to daty, które kochają wszyscy miłośnicy kina w Słowenii. W tych dniach rozpocznie się druga edycja Festiwalu Filmów Polskich "Wisła", który odbędzie się w stolicy kraju, Lublanie, i potrwa aż do 15 października. Festiwal ten to owoc współpracy z Ambasadą RP w Słowenii oraz Kinoteką, a jego celem jest podzielenie się niezwykłymi filmami polskimi z lokalną publicznością.

W trakcie tych trzech dni uczestnicy festiwalu będą mieli okazję obejrzeć szereg filmów, które w sierpniu wzbudziły ogromne zainteresowanie na sierpniowych pokazach festiwalowych w Izoli.

13 października - "Lombard" (reż. Łukasz Kowalski): To fascynująca opowieść o parze ekscentrycznych biznesmenów, prowadzących prawdopodobnie największy lombard w Europie. Jednak ich czas świetności minął, a miasto boryka się z problemem bezrobocia. Mieszkańcy przynoszą do ich lombardu coraz bardziej absurdalne i bezużyteczne przedmioty. To historia o walce o przetrwanie i pomaganiu potrzebującym.

14 października - Blok filmów krótkometrażowych "Łodzią po Wiśle": Te różnorodne historie, od tragicznych po komediowe, z pewnością zostaną w pamięci słoweńskiej publiczności na długo. To dzieła utalentowanych studentów Szkoły Filmowej w Łodzi.

14 października - "Sanatorium pod klepsydrą" (reż. Wojciech Jerzy Has): Ta surrealistyczna opowieść to podróż przez wyobraźnię, gdzie przemijanie i nieodwracalność śmierci splatają się w poetyckiej refleksji. To film, który z pewnością zostawi wiele do przemyślenia.

15 października - "Kobieta na dachu" (reż. Anna Jadowska): To opowieść o Mirze, zbliżającej się do emerytury położnej, która po kilku niefortunnych wyborach, zmieniających jej życie na zawsze, podjął desperacki krok. To film poruszający i pełen napięcia.

15 października - "The Silent Twins" (reż. Agnieszka Smoczyńska): To prawdziwa historia June i Jennifer Gibbons, bliźniaczek, które w dzieciństwie zaprzestały rozmawiać z otoczeniem, prowadząc tajemniczy dialog literacki. Ich wyjątkowy świat to zarówno oaza fantazji, jak i miejsce mrocznych tajemnic.

To wyjątkowe wydarzenie filmowe, które przynosi najlepsze polskie produkcje kinowe do Słowenii. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem dramatu, komedii czy surrealistycznych filmów, na Festiwalu "Wisła" znajdziesz coś dla siebie.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲