22. CINEMAFORUM - zobacz ogłoszone filmy

Święto Krótkometrażowych Produkcji Filmowych

Od wczoraj przez pięć dni Warszawa stała się stolicą krótkometrażowego kina – 22. edycja CINEMAFORUM rozpoczęła się 22 listopada, obiecując bogactwo filmowych wrażeń. To wydarzenie to prawdziwa uczta dla miłośników nietuzinkowej sztuki filmowej, przenoszącej widzów w światy pełne różnorodności i wyjątkowych historii.

    Różnorodność w Krótkometrażowej Formie

CINEMAFORUM to unikatowe wydarzenie na kulturalnej mapie Polski, skupiające się wyłącznie na krótkometrażowych produkcjach filmowych. Festiwal przyciąga entuzjastów kina poszukujących świeżości i oryginalności, nieobecnych w standardowym repertuarze kinowym.

W ramach Konkursu Głównego CINEMAFORUM zaprezentuje 63 krótkometrażowe filmy z całego świata. To prawdziwa podróż przez najnowsze dokonania filmowe, łączące różne kultury, gatunki i style. Polska publiczność będzie miała okazję zapoznać się z najlepszymi krótkometrażowymi produkcjami z minionego sezonu festiwalowego.

    Międzynarodowe Konkursy i Nagrody

W ramach festiwalu odbędą się także międzynarodowe konkursy, m.in. Międzynarodowy Konkurs Krótkometrażowych Filmów Fabularnych, w którym udział weźmie 15 produkcji z odległych zakątków globu, od Brazylii po Kanadę. Wyjątkowe obrazy, takie jak „The Flying Sailor” czy „Bolero”, zawalczą o uznanie zarówno jury, jak i festiwalowej publiczności.

     Polskie Perły w Konkursie im. Jana Machulskiego

CINEMAFORUM to także platforma dla polskich twórców, prezentująca 32 krótkometrażowe filmy nominowane do Nagród im. Jana Machulskiego. To doskonała okazja, by poznać najnowsze dokonania polskich filmowców, zarówno tych już uznanych, jak i debiutantów.

     Spotkania, Warsztaty i Gala Finałowa

Festiwal nie ogranicza się jedynie do projekcji filmów. To także miejsce otwartych spotkań z twórcami, warsztatów i dyskusji. Edukacja filmowa odgrywa kluczową rolę, a specjalistyczne warsztaty scenariuszowe SPA Script Pitching Academy przyciągną pasjonatów filmowej twórczości.

Gala finałowa, zaplanowana na 26 listopada, zakończy festiwalową ucztę. Podczas ceremonii ogłoszone zostaną zwycięzcy Konkursu Głównego, Nagród im. Jana Machulskiego oraz laureaci konkursu scenariuszowego Script Wars.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest BEZPŁATNY. CINEMAFORUM to nie tylko święto krótkometrażowego kina, to wyjątkowa podróż w świat fascynujących opowieści i niezapomnianych wrażeń filmowych.

 

Zespół Kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲