25 OFF Cinema. Zaczynamy!

W Poznaniu rozpoczyna się 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA. Potrwa do 24. października. Organizatorem i gospodarzem festiwalowych wydarzeń będzie Centrum Kultury Zamek.

Filmem otwarcia będzie „Przeżyć” („Flee”) w reżyserii Jonasa Pohera Rasmussena (prod. Dania, Francja, Szwecja; 2021). Z kolei filmem zamknięcia będzie „Notturno” (reż. Gianfranco Rosi, Włochy, Francja, Niemcy; 2020). Poprzedzi go uroczysta Gala Zamknięcia, na której przyznane zostaną festiwalowe nagrody: Złote, Srebrne i Brązowe Zamki w osobnych konkursach dla najlepszych filmów pełno- i krótkometrażowych.

Z pełnym programem można zapoznać się na stronie festiwalu.

MFFD OFF CINEMA jest wśród najważniejszych imprez filmowych kina dokumentalnego. Prezentowana jest twórczość z całego świata, dzięki czemu można poznać bieżące trendy i zmiany jakie zachodzą w tej dziedzinie sztuki filmowej. Dodatkowo co roku w ramach retrospektywy prezentowana jest twórczość mistrzów polskiego kina dokumentalnego – nagradzanych za całokształt twórczości nagrodą Platynowego Zamku.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲