2500 zgłoszeń na 63. KFF

Organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Filmowego podali, że na tegoroczną, 63. edycję festiwalu zgłoszono prawie 2500 filmów dokumentalnych i krótkometrażowych z całego świata. Teraz nastąpi ciężka praca selekcjonerów, którzy wybiorą najlepsze propozycje, które będzie można zobaczyć w dniach 28.05-4.06.2023 roku w kilku krakowskich kinach, a potem także w internecie na platformie KFF VOD.

Jeśli chodzi o szczegóły to spłynęło 1200 zgłoszeń krótkometrażowych fabuł, 1000 filmów dokumentalnych, 250 animacji. Wśród nich około 300 to propozycje z Polski, a pozostałe nadesłano z takich krajów jak np.: Francja, Niemcy, Hiszpania, USA, Iran, Włochy, Wielka Brytania, Ukraina, Burkina Faso, Katar, Kirgistan, Malezja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Sudan.

Filmy zostaną zaprezentowane w 4 konkursach - trzech międzynarodowych (dokumentalny, krótkometrażowy, DocFilmMusic) oraz w konkursie polskim.

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara w kategoriach film krótkometrażowy (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowy film dokumentalny. Rekomenduje także do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲