27. FFD OFF CINEMA 24-29 października

Odkryj Świat Dokumentu w Poznaniu!

Już dzisiaj Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu szykuje się do fascynującej podróży przez świat dokumentalnego kina podczas 27. edycji Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA, który rozpocznie się w jutro: 24–29 października 2023. To wyjątkowe wydarzenie filmowe oferuje widzom 10 sekcji tematycznych, 45 pełnometrażowych filmów dokumentalnych oraz ponad 70 seansów, które odbędą się nie tylko w kinach, ale także w niekonwencjonalnych przestrzeniach.

W tym roku festiwal obiecuje przyjrzeć się współczesnym trendom w kinie dokumentalnym, komentować aktualne wydarzenia i prowadzić fascynujące dyskusje na temat przekraczania granic. W programie znalazły się najważniejsze produkcje "Sezonu", w tym nagrodzony Złotym Lwem w Wenecji film "Całe to piękno i krew", wyjątkowy pokaz "Kociarze" oraz analiza patriarchalnego systemu w "Brainwashed: seks, kamera, władza". Podczas "Pokazów specjalnych" festiwalowicze będą mieli okazję spotkać się z renomowanymi dokumentalistami i dokumentalistkami, takimi jak Małgorzata Kozera, Kuba Mikurda czy Bartosz Paduch.

OFF CINEMA oferuje także możliwość oglądania mistrzowskich dokumentów w wyjątkowych miejscach, włączając w to pokaz "Radical Move" w przestrzeni Teatru Polskiego, który opowiada o legendarnej grupie teatralnej "Workcenter" założonej przez Jerzego Grotowskiego.

Dla miłośników literatury i innych dziedzin kultury, festiwal przygotował również "Spotkania literackie" - sekcję niefilmową, w ramach której rozmawiać będzie się o fascynującym świecie osób głuchych oraz o rosnącej wartości surowca jakim jest woda.

OFF CINEMA dba również o dostępność wydarzenia, zapewniając pokazy z audiodeskrypcją oraz tłumaczenie na Polski Język Migowy. W ramach projektu "Kino bez barier" zostanie wyświetlony estoński kandydat do Oscara, film "Siostrzeństwo świętej sauny", który ukazuje siłę wspólnoty kobiet w dymnej saunie.

Dla najmłodszych festiwalowiczów przygotowano "Poranki dla dzieci" z filmem "Rysiu. Król puszczy" oraz "Dziewczyńskie historie" opowiadające o doświadczeniach związanych z dojrzewaniem, pierwszą miłością oraz szkolnymi zasadami i ograniczeniami.

Zapraszamy na fascynującą podróż przez świat dokumentalnego kina w Poznaniu podczas 27. Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA! Szczegółowy program dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

OFF CINEMA 2023 - czołówka festiwalu

Wróć

do góry ▲