3. edycji FREEDOM Film Festival! - nabór

Już teraz filmowcy z całego świata mają okazję zgłosić swoje dzieła do udziału w prestiżowym konkursie filmowym, który w tym roku odbędzie się jako osobna, niezależna impreza filmowa. FREEDOM Film Festival, poprzednio znany jako część Kameralnego Lata, rozpoczyna swoją niezależną drogę, zapraszając twórców filmowych do prezentacji swoich krótkometrażowych produkcji na temat wolności.

Konkurs ten stanowi doskonałą okazję dla filmowców zarówno z Polski, jak i z zagranicy, aby zaprezentować swoje prace szerszej publiczności oraz uczestniczyć w dyskusjach i debatach na temat wolności, jak również doskonalić swoje umiejętności twórcze.

Data i miejsce

10 lipca 2024 roku w Radomiu odbędzie się 3. edycja FREEDOM Film Festival, gdzie zostaną zaprezentowane wybrane filmy krótkometrażowe. Impreza ta ma na celu pokazanie lokalnej publiczności różnorodności i oryginalności filmowej twórczości, a także stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i poglądów między filmowcami z różnych stron świata.

Konkursy

W ramach 3. edycji FREEDOM Film Festival odbędą się dwa konkursy otwarte dla publiczności:

  • Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych: Skierowany do filmów krótkometrażowych (do 40 minut) reprezentujących wszelkie formy i gatunki filmowe.
  • Ogólnopolski Konkurs Filmów Krótkometrażowych: Adresowany do filmów krótkometrażowych (do 40 minut) wyprodukowanych w Polsce lub posiadających polskiego producenta lub koproducenta.

Tematyka

Twórcy filmowi mają pełną swobodę w wyborze tematyki swoich produkcji. Selekcjonerki konkursów, Marta Karnkowska i Anna Andriushchenko, podkreślają jednak, że filmy będą oceniane również pod kątem podejścia do tematyki wolności.

Jak zgłosić film?

Nabór filmów trwa do 30 kwietnia 2024 roku. Szczegółowe informacje dotyczące wymogów formalnych i procedury zgłoszeniowej można znaleźć w regulaminie festiwalu. Lista zakwalifikowanych filmów zostanie ogłoszona do 10 czerwca 2024 roku.

FREEDOM Film Festival jest organizowany przez Stowarzyszenie FILMFORUM.

Bądź częścią tej wyjątkowej imprezy filmowej, zgłoś swój film już teraz i miej szansę zaprezentować go przed międzynarodową publicznością na 3. edycji FREEDOM Film Festival!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲