33. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu

Inspirująca Platforma dla Współczesnych Wyzwań

Zagrożenia, przed którymi staje współczesny człowiek, to temat, który budzi wiele dyskusji i refleksji. W odpowiedzi na te wyzwania, Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz Festiwal Kamera Akcja co roku organizują Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu. To wydarzenie kulturalno-społeczne wypełnione filmami dokumentalnymi, reportażami telewizyjnymi i audycjami radiowymi, stanowi platformę do rozmów i inspirowania do szukania antidotum.

Festiwal prezentuje bogaty wybór filmów i reportaży, które skupiają się na tematach integracji, konfliktów i złożoności współistnienia. Te dzieła nie tylko prowokują do dyskusji i refleksji, ale także walczą ze stereotypami i jednostronnym podejściem. Przywołują otwartość na drugiego człowieka i ukazują, że wielokulturowość i różnorodność świata to żywa tkanka, nieustannie ewoluująca i kształtująca nowe zależności.

Rozpoczęcie tegorocznej edycji Festiwalu planowane jest na 16 października, tuż po wyborach parlamentarnych. Przez cały tydzień uczestnicy będą mieli okazję do uczestniczenia w projekcjach filmów, spotkaniach, odsłuchach audycji radiowych i warsztatach. Laureatów konkursów ogłoszone zostaną w sobotę, 21 października. Całe wydarzenie zakończy się 22 października.

Szczegółowy program oraz informacje o dostępnych miejscach można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu. Tam dostępne są również szczegóły na temat innych atrakcji, takich jak konkurs reportaży telewizyjnych, konkurs reportaży audio oraz pokazy specjalne, takie jak "bohaterowie oceanów" (reżyseria: katrin eigendorf), "a wrony są białe" (reżyseria: ahsen nadeem) czy "ciężkie czasy: musical o czułości" (reżyseria: susanna helke). Festiwal oferuje także pokazy online oraz wydarzenia specjalne. To niepowtarzalna okazja do refleksji, dyskusji i doświadczenia mocy sztuki filmowej w działaniu na nasze społeczeństwo.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲