39. Ale Kino! z plakatem

Organizatorzy 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! zaprezentowali plakat tegorocznej edycji, która odbędzie się w Poznaniu, w Multikinie 51 i Kinie Pałacowym, w dniach 28.11-5.12.2021 roku. Autorką plakatu jest Barrakuz – Beata Śliwińska, która projektowała również plakat poprzedniej edycji festiwalu.

Barrakuz, czyli Beata Śliwińska to multidyscyplinarna projektantka wizualna oraz kreatywna, z wykształcenia inżynier architekt. Mieszka i tworzy w Warszawie. Pracuje w nurcie modyfikacji graficznych i kolażu i na tej technice opiera w większości swoją pracę. Jest autorką projektów związanych z kulturą masową, reklamą jak i projektami niekomercyjnymi. Tworzy i wystawia autorskie obrazy wykonane techniką kolażu analogowego. W dorobku Beaty znajdziemy postprodukcje graficzne sesji edytorialowych, projekty okładek płyt muzycznych, okładek książek, ilustracji, oprawy graficznej wydarzeń kulturalnych, koncertów, a także identyfikacji wizualnych. W projektach stawia na indywidualny, rozpoznawalny styl, wspiera również akcje charytatywne. Przekazuje tajniki swojej pracy i fachu z powodzeniem na wielu warsztatach i wykładach.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! to odbywające się co roku w Poznaniu święto filmu, mające na celu promocję dobrego kina dla młodych widzów. Prezentowane na nim są premiery, ale również przypominane są obrazy klasyczne i zapomniane.

Początki festiwalu to lata 60. XX wieku, wtedy jako Przegląd Filmów Animowanych i Dziecięcych. Obecny, międzynarodowy format wydarzenia wykrystalizował się w latach 90.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲