4. BNP Paribas Green Film Festival już od jutra

15. sierpnia rozpoczyna się w Krakowie 4. BNP Paribas Green Film Festival - międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych. Potrwa do 22. sierpnia. Na widzów czeka osiem festiwalowych dni, siedem kin plenerowych, godziny pokazów. Festiwal to także warsztaty ekologiczne, spotkania, dyskusje i wykłady dotyczące problemów, z jakimi mierzy się nasza planeta, ale również inne działania artystyczne ukierunkowane na doskonalenie kultury życia w zgodzie z „zielonymi” wartościami. Kolejny raz Kraków stanie się filmową stolicą ekologicznego kina!

Filmy konkursowe (do festiwalu zakwalifikowano 76 obrazów z całego świata) wyświetlone zostaną w kolejne dni w następujących cyklach: „Woda. Nowe złoto”, „Zielone kłamstwa”, „Ginący świat”, „Pokolenie Grety”, „Władcy jedzenia”, „Niewolnicy konsumpcji”, „2° do piekła”.

Najważniejszym miejscem festiwalu jak co roku będzie Miasteczko Festiwalowe na Bulwarach Wiślanych u podnóża Wawelu. Projekcje festiwalowe będzie można obejrzeć w innych kinach plenerowych na terenie miasta, m.in.: na Rynku Głównym, przy dawnym Hotelu Forum, w Pałacu Potockich, w Arena Garden, w parku w lokalizacji Stacja Wisła na Zabłociu, w Ogrodzie Trawiastym przy ul. Jaremy czy w Parku Jerzmanowskich.

Filmy festiwalowe będzie można również oglądać także online w serwisie VOD Green Festival: www.vod.greenfestival.pl.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲