5. Europejski Dzień Kina Artystycznego 2020

45 kin z Polski zarejestrowało swój udział!

Już 8 listopada 2020 r. w kinach na całym świecie odbędzie się V Europejski Dzień Kina Artystycznego. Po raz piąty CICAE i Europa Cinemas łączą siły z ponad 700 kinami, w tym także z 45-cioma polskimi kinami niezależnymi zrzeszonymi w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Europejski Dzień Kina Artystycznego ma udowodnić, że kina są żywymi publicznymi miejscami spotkań kulturowych i pełnią ważną funkcję społeczną. Skierujemy uwagę zarówno na kino jako formę przekazu artystycznego, jak i na kino jako obiekt, bez którego ten przekaz byłby niemożliwy. Chcemy również pokazać, że ta funkcja kina w szczególny sposób wyróżnia kina studyjne. Kina są ważną częścią krajobrazu kulturowego i wzbogacają społeczności - w miastach i na wsi. Gromadzą ludzi i dają im poczucie wspólnoty, niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy dochodu. Co roku ponad 100 milionów osób odwiedza kina arthousowe. Odgrywają one kluczową rolę w promowaniu różnorodności kulturowej i prezentowaniu młodych talentów.

Lista polskich kin dostępna na stronie organizatora.

Wiele kin z tej okazji przygotowało pokazy specjalne i tak Kino Kameralne Cafe z Gdańska przygotowało dla swoich widzów aż 4 pokazy przedpremierowe 8 listopada 2020 roku

12:30 "W co grają ludzie"
15:00 "Zło nie istnieje"
18:00 "Słudzy"
20:30 "La Gomera"
Bilety na te pokazy będą w cenie: 20 zł

Wszystkie informacje o projekcjach w kinach zostaną zamieszczone w bazie wydarzeń coigdzie.pl® a tym samym będą dostępne w aplikacjach mobilnych oraz na portalu. Informacje o prelekcjach i dyskusjach online zostaną zamieszczone w zakładce Online oraz w wyszukiwarce na https://coigdzie.pl/szukaj-wydarzen.

pobierz z appstore pobierz ze sklepu google odkrywaj w app gallery na urządzeniach huawei

Zapraszamy do sprawdzania informacji o tym co i gdzie warto obejrzeć w kinach studyjnych i lokalnych w czasie V Europejskiego Dnia Kina Artystycznego

Zespół Kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲