5. Przegląd Kina Emirackiego

Fundacja Nahda, Kino U–jazdowski w Warszawie i Kino Pod Baranami w Krakowie, zapraszają na piętą edycję Przeglądu Kina Emirackiego. Jest to unikatowy projekt, pozwalający polskim widzom zapoznać się z dorobkiem kinematografii Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W dniach 13-15.05.2022 roku  zobaczyć będzie można trzy filmy:

  • Before We Forget” w reż. Nawafa Al Janahi. Jest to kameralna opowieść rodzinna, skupiona na losach trzech mężczyzn, będących reprezentantami różnych pokoleń. Od lat skupieni na dzielących ich różnicach, podczas długiej podróży poznają się bliżej i odkryją, co tak naprawdę ich łączy.
  • Scales” koprodukcja emiracko-saudyjska w reż. Shahad Ameen, opowiada o trudnych losach niepokornej dziewczyny, buntującej się wobec odwiecznej tradycji. Czarno-białe, poetyckie dzieło jest inspirowane legendą o Atargatis – asyryjskiej bogini, zwanej również pierwszą syreną.
  • Al Kameen” – międzynarodowa produkcja, w której brało udział blisko 400 osób reprezentujących 48 narodowości. Na czele zespołu stanął francuski reżyser Pierre Morel. Jest to widowiskowy film wojenny oparty na prawdziwej historii oddziału, który podczas misji w Jemenie wpadł w zasadzkę silnie uzbrojonych bojowników.

Przegląd odbędzie się w Kinie Pod Baranami w Krakowie oraz w kinie U-jazdowski w Warszawie.

Aktualny repertuar kin – gospodarzy festiwalu dostępny jest zawsze na naszym portalu.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲