5. Przegląd Kina Emirackiego w Warszawie i Krakowie

Fundacja Nahda wraz z krakowskim Kinem pod Baranami oraz warszawskim kinem U-jazdowski zapraszają na kolejną edycję Przeglądu Kina Emirackiego. W pierwotnym terminie (13-15.05.2022) przegląd został odwołany w związku żałobą narodową w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ogłoszoną z powodu śmierci Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejka Chalify ibn Zajida Al Nahajjana. Nowy termin Przeglądu to: 21-23.10.2022 w Kinie pod Baranami w Krakowie oraz 22-24.10.2022 w Kinie U-jazdowski w Warszawie.

Przegląd Kina Emirackiego to unikatowy projekt, który pozwala polskim widzom zapoznać się z coraz większym dorobkiem kinematografii ZEA. Każda edycja umożliwia obejrzenie najnowszych produkcji kina emirackiego.

W ramach piątej edycji Przeglądu zobaczyć będzie można następujące filmy:

  • Before we forget”, reż. Nawaf Al Janahi, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, 2021, 104’. Kameralna opowieść rodzinna, skupiona na losach trzech mężczyzn, będących reprezentantami różnych pokoleń. Od lat skupieni na dzielących ich różnicach, podczas długiej podróży poznają się bliżej i odkryją, co tak naprawdę ich łączy.
  • Scales”, reż. Shahad Ameen, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Irak, 2019, 74’. Film opowiada o trudnych losach niepokornej dziewczyny, buntującej się wobec odwiecznej tradycji. Czarno-białe, poetyckie dzieło jest inspirowane legendą o Atargatis - asyryjskiej bogini, zwanej również “pierwszą syreną”
  • Al Kameen”, reż. Pierre Morel, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Francja, 2021, 102’. Widowiskowy film wojenny oparty na prawdziwej historii oddziału, który podczas misji w Jemenie wpadł w zasadzkę silnie uzbrojonych bojowników.

Harmonogram wydarzenia oraz aktualny repertuar kin w Krakowie i w Warszawie, goszczących 5. Przegląd Kina Emirackiego, dostępny na kino.coigdzie.pl.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲