#53sekundywkulturze

#53sekundywkulturze to konkurs filmowy organizowany od 2019 r. przez Centrum Kultury Muza w Lubinie. Wówczas pod nazwą #50sekundwkulturze został zorganizowany na 50 urodziny Muzy. Każdego roku nazwa konkursu zwiększa się o 1 sekundę – zgodnie z tym, ile lat ma nasz ośrodek.

Obecnie miała miejsce czwarta edycja.

Laureaci konkursu #53sekundywkulturze:

  • I miejsce: „Kultura pokoleń” – film autorstwa Łukasza Michalaka z Gryfina,
  • II miejsce: „Kultura masowa”- Dominika Kamińska (Żary) oraz „Mordoksiąg” – Grzegorz Kowalczuk (Żary),
  • III miejsce: „Mól” – Jakub Pawlak (Puławy),
  • Wyróżnienia: „Poza rok 1984” – Daniel Zagórski (Łódź), „Twórzmy” – Hanna Augustyniak (Gdańsk), „Kultura Error 404” – Oleksandra Paw (Wolica), „Anomalia” – Jarosław Michałek (Wrząsowice),
  • Nagrody dodatkowe: „Czym jest dla nas kultura” – Koło Filmowe Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 (Warszawa) oraz „I Ty?” – Olga Kalabam (Gdańsk).

 

Celem konkursu #53sekundywkulturze jest pokazanie wielowymiarowości sposobów definiowania kultury. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Aby wziąć udział w konkursie należy nakręcić film, który będzie próbą odpowiedzi na pytanie: czym jest KULTURA? Co się pod tym słowem kryje? Co ją tworzy? Gdzie ją widać? Gdzie TY ją widzisz i jak postrzegasz?

Filmy realizowane mogą być w dowolnej konwencji i technice, nagrywane kamerą, aparatem, a także smartfonem i zapisane w używanych i ogólnodostępnych formatach. Filmy o czasie trwania do 53 sek.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲