Wykłady Szkoły Wajdy

Szkoła Wajdy zaprasza na wykład online z cyklu „Kto jest bohaterem naszych czasów?”. Wykłady połączone z dyskusją, mają na celu przyjrzenie się istotnym i aktualnym tematom, które mogą być inspiracją dla młodych twórców filmowych.

Na cykl, którego mecenasem jest Fundacja Fabryki Norblina, składa się pięć otwartych dla wszystkich i bezpłatnych wykładów poruszających tematykę kina zaangażowanego, poszukiwania filmowych tematów i bohaterów oraz formy prezentowania ważnych treści. W zamyśle organizatorów nie mają to być wykłady akademickie, a opowieści przystępne dla publiczności, przyjmujące formę godzinnej rozmowy, zakończonej sesją Q&A.

Gościem najbliższego spotkania będzie reżyser i scenarzysta – Denijal Hasanović. Zapraszamy 31.03.2021 roku na godzinę 19.00. Wykłady odbywać się będą w formule online na żywo na kanale YouTube Wajda School and Studio. Po zakończeniu transmisji live, fragmenty wykładów będą dostępne na kanałach YouTube Wajda School and Studio oraz Fundacji Fabryki Norblina.

Denijal Hasanović - reżyser i scenarzysta. Ukończył reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Jego film dyplomowy „List” miał premierę na 52. Berlinale oraz otrzymał nagrodę CIVISEUROPE za Najlepszy Europejski Film. „List” został sprzedany do 18 krajów. Jego pełnometrażowy debiut „Catalina” miał premierę w Konkursie 1-2 na 33. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. Na Eurocine 2018 w Kolumbii „Catalina” otrzymała nagrodę Premio Pelicula de Verdad za Najlepszy Film. Kierownik kursu scenariuszowego SCRIPT w Szkole Wajdy. Tutor międzynarodowego programu dla profesjonalistów filmowych EKRAN+ (Szkoła Wajdy).

Harmonogram kolejnych spotkań:

  • 28.04. 2021 roku, godz. 19.00 – Maciej Sobieszczański,
  • 26.05.2021 roku, godz. 19.00 – Kinga Dębska,
  • 30.06.2021 roku, godz. 19.00 – Agnieszka Smoczyńska.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲