AfryKamera Festival

Odkrywanie Afrykańskiego Kina Kobiecego

Już jutro rozpoczyna się już osiemnasta odsłona Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera, największego wydarzenia tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja festiwalu skupia się na potędze kobiecego głosu w kinematografii, oferując ponad 20 filmów reżyserowanych zarówno przez debiutantki, jak i doświadczone twórczynie z różnych regionów Afryki. Wyjątkowe dzieła filmowe i pełne emocji wydarzenia towarzyszące czekają na widzów od 12 do 26 grudnia.

Kinoteka w Warszawie będzie gościć festiwalowe pokazy filmowe w dniach 12-17 grudnia, po czym wydarzenie przeniesie się do wirtualnej przestrzeni VOD Warszawa, gdzie dostępne będą wybrane tytuły aż do 26 grudnia.

W tym roku AfryKamera skierowana jest na kobiece spojrzenie na kinematografię afrykańską, dając nam szansę zgłębienia bogactwa perspektyw i talentów reżyserek z całego kontynentu. To wyjątkowa możliwość zanurzenia się w różnorodność afrykańskiej kultury przez pryzmat jej najnowszych kinowych produkcji.

Festiwal nie skupia się wyłącznie na projekcjach filmowych. Oferuje również unikalne wydarzenia towarzyszące, takie jak spotkania z twórcami, warsztaty oraz muzyczne doświadczenie pod nazwą AFreaks, które odbędzie się 16 grudnia w Klubie SPATiF. AFreaks to nie tylko koncert, ale również radosne świętowanie afrykańskiej kultury poprzez dźwięki i rytmy.

Wśród filmowych perełek festiwalu znajdują się takie produkcje jak "Królowe" - pełnometrażowy debiut marokańskiej reżyserki Yasmine Benkiran, oraz nagrodzony na Sundance nigeryjski film "Mami Wata". Również "Sira", dzieło reżyserki pochodzącej z Burkina Faso, Apolline Traoré, będzie miało swoją premierę festiwalową.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲