“All Inclusive”

"All Inclusive" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta to film, który będzie zamknięciem 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Film ten eksploruje kontrasty między słonecznym Marokiem a zimową Polską, przynosząc ze sobą smutek tropików i radość życia. Jest to produkcja, która mieszka w różnych gatunkach filmowych - od musicalu po dokument, zaskakując widza nieoczywistymi rozwiązaniami i kinofilskimi smaczkami.

Fabuła "All Inclusive" skupia się na grupie polskich turystów podczas zorganizowanej wycieczki do Agadiru, dając pretekst do obserwacji różnorodnych postaw i charakterów. Film eksploruje konfrontacje między bohaterami, ale również stara się uniknąć prostych stereotypów kulturowych, skupiając się na wewnętrznych konfliktach i rozważaniach nad życiem.

Małgorzata Szumowska i Michał Englert, twórcy filmu, bawią się formą i gatunkami, łącząc elementy dokumentalne z dramatem obyczajowym oraz autotematyczne tropiki z kinowymi nawiązaniami. Ich współpraca artystyczna jest kontynuacją ich dotychczasowych osiągnięć w kinie.

Film "All Inclusive" zostanie zaprezentowany podczas ceremonii zakończenia 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, 1 czerwca w kinie Kijów. Dla Małgorzaty Szumowskiej, która rozpoczynała swoją karierę filmową na tym festiwalu 25 lat temu, jest to szczególnie emocjonujący moment powrotu do rodzinnych stron wraz z Michałem Englertem, z którym tworzy duet reżyserski i artystyczny.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲