American Film Festival ogłosił program

Poznaliśmy program 12. American Film Festival. Znalazło się w nim ponad 100 filmów, w tym 54 polskie i 12 międzynarodowych premier. Ponadto w ramach festiwalu odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące, m.in.: spotkania z twórcami prezentowanych filmów, spotkania literackie (prowadzone przez Michała Nogasia), Jazz Morning Kids (poranki z muzyką na żywo) czy masterclass Johna Watersa.

Projekcje festiwalowe tradycyjnie zostały pogrupowane w kilka sekcji. Są to: Highlights, Festival Favorites, Konkurs Spectrum, Portrety, Perspektywy, Konkurs American Docs, Special Screenings, Special Docs, Powroty, John Waters: Retrospektywa, Jonas Mekas: Retrospektywa, Ida Lupino: Retrospektywa, 7 wczesnych filmów Jima Jarmuscha, Sezon, American Shorts.

American Film Festival to jedyny festiwal w Polsce (ale także w Europie Środkowo-Wschodniej) prezentujący wyłącznie kino amerykańskie, od artystycznego undergroundu do ambitnych produkcji hollywoodzkich. Misją AFF jest pokazywanie innego oblicza kina amerykańskiego niż to, jakie oglądamy na co dzień w kinach sieciowych.

12. American Film Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 9-14.11.2021 roku.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲