ARTE po polsku zaprasza na najlepsze kino kobiece

Kobiecy styczeń w bezpłatnym serwisie VOD ARTE po polsku. Bezpłatnie, w polskiej wersji językowej, będzie można zobaczyć uznane (zarówno fabularne, jak i dokumentalne) filmy kobiece, które były prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Udostępnienie tych filmów jest pokłosiem wielkiego zainteresowania 5. edycją festiwalu ArteKino, która w wersji online odbyła się w grudniu. To właśnie „Motherland” Tomasa Vengrisa i „Son of Sophia” Eliny Psykou, które głosami widzów z całej Europy wygrały ArteKino będą m.in. dostępne na ARTE po polsku.

W ramach kina kobiecego w ARTE po polsku w styczniu zobaczycie:

  • Motherland”, reż. Tomas Vengris, Litwa, Łotwa, Niemcy, Grecja, 2019. Krótko po upadku ZSRR, 12-letni Kovas po raz pierwszy odwiedza ojczyznę swojej matki, Viktorii, która uciekła z okupowanej przez Sowietów Litwy 20 lat wcześniej, a teraz wraca, aby odzyskać ukochaną posiadłość rodzinną. Zastają ją zniszczoną, zajętą przez zubożałą, rosyjską rodzinę. Muszą się zastanowić nad tym, ile są gotowi znieść, by ich marzenia pozostały nienaruszone.
  • Son of Sofia”, reż. Elina Psykou, Grecja, Francja, Bułgaria, 2017. Ateny, lato 2004 roku, olimpiada. 11-letni Misha przyjeżdża z Rosji, żeby zamieszkać ze swoją matką, Sofią. Nie wie, że czeka na niego także ojczym. Podczas gdy Grecja cieszy się olimpiadą, Misha zostaje brutalnie wrzucony w świat dorosłych i przechodzi przez ciemną stronę swoich ulubionych bajek.
  • This train I ride”, reż. Arno Bitschy, Francja, Finlandia, 2019. Młodych kobiet podróżujących przez Amerykę na dachach pociągów towarowych w poszukiwaniu wolności, jest wiele. Bycie włóczęgą stało się symbolem samotnego buntu i odrzucenia systemu. Mając za bagaż jedynie tobołek, śpiwór i butelkę wody, Cristina, Karen i Ivy również wyruszyły w długą podróż, by uciec od ciasnego podmiejskiego życia i przezwyciężyć traumy z dzieciństwa. Francuski reżyser Arno Bitschy podążył za tymi trzema zmarginalizowanymi, młodymi kobietami, które wybrały koczowniczy i ekstremalny styl życia. Każda z nich ma własną, poruszającą historię.
  • Loulou”, reż. Anne-Claire Jaulin, Francja, 2017. Jedenastoodcinkowy serial komediowy o (prawie) nieplanowanej ciąży. Czy jest coś bardziej (nie)naturalnego niż zostanie matką? Loulou ma 29 lat, jest w ciąży i czuje się kompletnie nieprzygotowana na ten wielki przewrót w swoim życiu. Troje najlepszych, aczkolwiek niezdarnych i niedojrzałych przyjaciół towarzyszy jej w tej wielkiej przygodzie i stara się wspierać ją w chwilach zwątpienia.

ARTE po polsku to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy ARTE TV: publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego. ARTE po polsku ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej. Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE po polsku, uruchomiona w listopadzie 2016 roku, obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE TV - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce. Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE po polsku można oglądać na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲