ArteKino Festival 2020 - Otwarty nabór do Youth Jury

ArteKino Festival to bezpłatny, cyfrowy festiwal kina europejskiego, który potrwa od 1 do 31 grudnia. Na stronie www.artekinofestival.com w polskiej wersji językowej będzie można obejrzeć wyselekcjonowane filmy fabularne i dokumentalne zrealizowane przez młodych europejskich twórców. W ramach tegorocznej, 5. edycji ArteKino Festival ruszył otwarty nabór do Youth Jury, które przyzna nagrodę Young Audience Award dla najlepszego filmu. Udział wziąć mogą osoby z całej Europy w wieku od 18 do 25 lat.

Youth Jury tegorocznego ArteKino Festival będzie liczyć od 10 do 15 członków. Aby zostać jednym z nich, wystarczy aplikować poprzez stronę https://www.artekinofestival.com/jury/registration i wypełnić prosty formularz. Kandydaci muszą być w wieku od 18 do 25 lat. Zadaniem członków Youth Jury będzie obejrzenie od 1 do 23 grudnia 10 filmów prezentowanych w ramach ArteKino Festival i zagłosowanie na najlepszy z nich. Jury przyzna Young Audience Award, a wręczenie nagrody planowane jest w Paryżu po 1 stycznia 2021 roku (w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Europie).

ArteKino Festival powstał w 2016 roku z inicjatywy ARTE TV, publicznego, niekomercyjnego, europejskiego kanału kulturalnego. Filmy z 5. edycji festiwalu zostaną udostępnione bezpłatnie w 45 krajach Europy, w 10 wersjach językowych (po francusku, niemiecku, angielsku, hiszpańsku, włosku, polsku, portugalsku, rumuńsku, węgiersku i holendersku).

Celem ArteKino Festival jest promowanie wspólnych europejskich wartości poprzez zapewnienie szerokiej publiczności bezpłatnego dostępu do filmów fabularnych, które ukazują kulturową różnorodność Europy, a także tematy i zjawiska będące w centrum zainteresowań współczesnych, europejskich filmowców. Pokazywane obrazy, choć odniosły niewątpliwy sukces artystyczny i zakwalifikowały się do oficjalnej selekcji licznych, prestiżowych festiwali, nie zawsze mają szansę na szeroką dystrybucję w kinach.

ArteKino Festival jest tworzony przez ARTE France i ARTE GEIE, we współpracy z programem Kreatywna Europa, instytutami filmowymi, kinami niezależnymi, mediami i innymi organizacjami powołanymi do wspierania i promocji europejskiej kinematografii.

Wróć

do góry ▲