8. ArteKino Festival Online!

Nowe Oblicza Młodego Europejskiego Kina w Grudniu!

Zbliża się grudzień, a wraz z nim ArteKino Festival, 8. edycja fascynującego festiwalu filmowego, który przeniesie widzów w świat dziesięciu filmów młodych europejskich reżyserów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-31 grudnia 2023 roku i będzie dostępne online poprzez platformę arte.tv.

Różnorodność i Parytet Płci w Kadrze

W tym roku organizatorzy postawili na różnorodność, prezentując dziesięć produkcji pochodzących z Norwegii, Hiszpanii, Niemiec, Grecji i Bułgarii. Nie tylko kulturowa, ale również płciowa różnorodność stanowi istotną cechę festiwalu, gwarantując równą reprezentację reżyserek i reżyserów.

Echa Młodego Pokolenia Europejskich Filmowców - Niektóre z prezentowanych filmów miały już swoje debiuty na prestiżowych festiwalach filmowych, zdobywając uznanie i nagrody. Tytuły wybrane na tegoroczną edycję stanowią autentyczny wyraz myśli młodego pokolenia filmowców i Europejczyków. Problematyka współczesnego społeczeństwa, takie jak poszukiwanie tożsamości płciowej, samotność czy złożone relacje rodzinne, znajdą swoje odbicie w różnorodnych historiach.

Film Otwarcia z Jakubem Gierszałem. Tegoroczną edycję rozpocznie niemiecko-kubańska produkcja "Vamos a la playa" w reżyserii Bettiny Blümner, w której zobaczymy znanego aktora Jakuba Gierszała. Film ten, otwierając festiwal, zapowiada niezapomnianą podróż przez kinematograficzną różnorodność Europy.

ArteKino Festival: Wirtualna Podróż Po Europie Filmowej

Festiwal to nie tylko filmowe święto, ale także okazja do odkrywania talentów młodych europejskich reżyserów. Od 1 do 31 grudnia 2023 roku widzowie będą mieli szansę na zapoznanie się z europejską kinematografią, korzystając z dostępu do festiwalowej oferty na platformie arte.tv. Festiwal ArteKino to wyjątkowa możliwość zanurzenia się w różnorodne opowieści filmowe i poszerzenia spojrzenia na świat przez pryzmat talentu młodych twórców.

Zespół filmowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲