Artystyczny plakat do filmu „Spree”

Dystrybutor Velveet Spoon, zgodnie ze swoją wieloletnią tradycją, zaprezentował w przededniu premiery, artystyczną wersję plakatu do filmu „Spree” z Joe Keerym w roli głównej.

Za koncept i realizację plakatu odpowiada Marta Kacprzak / Motion & Picture Stories - graficzka i fotografka, która jest tez autorką takich projektów jak teledysk dla Iggy'ego Popa do utworu „Run Like a Villain”, do którego przygotowała autorską animację, czy scenariusz i reżyserię do klipu Organka „Mississipi w ogniu” (nominacja do Fryderyka za Teledysk Roku!).

 

Spree”, reż. Eugene Kotlyarenko, prod. USA, 2020, 93 min.

Kurt od lat bezskutecznie marzy o statusie influencera i wielkiej popularności w Internecie. W kolejnej próbie osiągnięcia swojego marzenia zostaje kierowcą taksówki w aplikacji Spree. Gdy nagrywane przez niego filmiki nie zyskują spodziewanego zainteresowania, zaczyna zabijać swoich pasażerów i transmitować morderstwa na żywo w Internecie. A wszystko to w pogoni za subami.

Spree” to drapieżna, wyprodukowana między innymi przez Drake’a i rozgrywająca się w całości na ekranach smartfonów i kamerek GoPro satyra na social media. Czarny humor i groteska mieszają się tu ze społeczną refleksją, a wydarzenia szybko nabierają niespodziewanego tempa. Całość opowiadana jest w intrygujący formalnie sposób znakomicie przystający do poetyki współczesnego internetu, dzięki czemu „Spree” wygląda jak jedyna w swoim rodzaju ekranizacja „GTA” doprawiona nawiązaniami do „American Psycho”. Patrzy się na to trochę jak na kompilacje wypadków z rosyjskich ulic – wiemy, że nie powinniśmy oglądać, ale nie możemy oderwać wzroku.

Szczegółowe informacje o filmie wraz z plakatem i zwiastunem oraz listą kin, które mają „Spree” w swoim repertuarze dostępne na kino.coigdzie.pl TUTAJ.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲