Audiowizje: Audiorefleksje filmowe

Stowarzyszenie FILMFORUM zaprasza na panel dyskusyjny „Audiorefleksje filmowe”. Panel jest elementem projektu Audiowizje, będącego cyklem działań z zakresu edukacji audiowizualnej. Transmisja na żywo w dniu 19. grudnia  o godz. 17.30 na facebooku Stowarzyszenia. Jak zapowiadają organizatorzy „panel dyskusyjny będzie okazją do wymiany wiedzy między twórcami filmowymi, specjalistami w zakresie realizacji dźwięku oraz badaczami zajmującymi się tą trudną dziedziną. Celem panelu będzie wymiana wiedzy i doświadczeń oraz stworzenie ścieżek komunikacji pomiędzy przedstawicielami poszczególnych profesji i zawodów, które mogą sprzyjać podniesieniu jakości dźwięku w polskim kinie i zwiększyć świadomość na temat jego roli w przekazie filmowym, podnosząc kompetencje audialne u twórców filmowych, a w konsekwencji także wśród odbiorców polskiego kina”.

Gośćmi panelu będą:

  • Kinga Dębska – reżyserka, scenarzystka
  • Małgorzata Romanowska – absolwentka Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się współczesnymi oraz historycznymi dźwiękami Warszawy
  • Rafał Listopad – montażysta filmowy.
  • Mariusz Bielecki - autor dźwięku w licznych serialach i filmach („Sala samobójców”, „Wilkołak”, „Hardkor Disko”, „Żmijowisko”, „Król”)
  • Tomasz Dukszta – reżyser i producent dźwięku. Autor rekonstrukcji ponad 120 arcydzieł polskiej kinematografii.

 

Polecamy! Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲