BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane na półmetku

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane to najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce. Trwa przez całe wakacje i właśnie osiągnął półmetek. Codzienne wieczorne projekcje filmowe odbywają się na sopockim molo i przy zakopiańskich Krupówkach. Dodatkowo dwa razy w tygodniu (we wtorki i środy) projekcje filmowe zaplanowano w giżyckiej Ekomarinie nad Jeziorem Niegocin (filmy można oglądać tam również bezpośrednio z zacumowanych jachtów). Organizatorzy festiwalu informują o sukcesie frekwencyjnym.

Festiwal jest wyrazem pasji i zachwytu nad kinem, które zmienia świat i czyni nas lepszymi. To właśnie na tym zadaniu koncentruje się tegoroczna edycja festiwalu, który z powodzeniem dołącza do grona światowych imprez filmowych realizowanych pod hasłem #WeLoveCinema.

Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne, z których trzy (wtorki, czwartki, niedziele) odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas i poruszają tematykę Celów Zrównoważonego Rozwoju:

  • Poniedziałki: Siła Muzyki – w sekcji (której patronuje Radio Zet) znalazły się filmy o tematyce muzycznej;
  • Wtorki: Otwarci na świat - filmy, zwracające uwagę na 10. Cel Zrównoważonego Rozwoju: Mniej nierówności;
  • Środy: Oscary
  • Czwartki: Świat Cię potrzebuje - produkcje nawiązujące do 13. Celu Zrównoważonego Rozwoju: Działania w dziedzinie klimatu.
  • Piątki ze Storytel: kino w związku z literaturą - na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe;
  • Soboty: Komedie, komedie.
  • Niedziele: Kobieta z kamerą -  produkcje pokazujące wyraziste kobiety po obu stronach kamery. Tego dnia wyświetlamy filmy o wzmacnianiu pozycji kobiet i dziewczyn, reżyserowane przez kobiety, o kobietach i z kobietami w rolach głównych. W ten sposób festiwal realizuje 5. Cel Zrównoważonego Rozwoju: Równość płci.

Poza seansami pod gwiazdami, BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane oferuje wiele dodatkowych atrakcji. W Sopocie na widzów czeka kawiarnia festiwalowa Koło Molo, która działa zgodnie z regułami zrównoważonego rozwoju – została zaprojektowana z poszanowaniem drzewostanu, szkoli pracowników z zakresu ekologii, udziela zniżek rowerzystom oraz posiadaczom kart wydanych przez Bank BNP Paribas. Dodatkowo, w kawiarni oraz na terenie kina w Zakopanem działa bezpłatna aplikacja Listen Everywhere. Na specjalnych kanałach audio można usłyszeć wywiady filmowe z gwiazdami kina, zapowiedzi repertuarowe oraz posłuchać najlepszych fragmentów audiobooków od Storytel.

 

Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów możecie znaleźć TUTAJ oraz na kino.coigdzie.pl

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲