Bohaterowie animacji na wystawie

„Bohaterowie polskich animacji” to wystawa, którą można zwiedzać w kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy. Na ekspozycji obejrzeć można odtworzony plan filmowy, oryginalne lalki, dekoracje, celuloidy, szkice rysunkowe, storyboardy oraz inne archiwalia.

Najciekawszą częścią wystawy są oczywiście bohaterowie seriali i filmów animowanych, zarówno tych znanych od dziesięcioleci, ale i tych które pojawiły się na ekranach w ostatnich latach. Są to m.in.: Bolek i Lolek, Plastuś, Reksio, Miś Colargol, Błękitny Rycerzyk, Pomysłowy Dobromir, Jeż Kleofas, Kapitan Kliper, Mami Fatale, Wiking Tappi, Żubr Pompik i wielu innych.

Bohaterowie polskich animacji to wystawa stała dostępna od października 2019 roku. Cena biletu normalnego to 15 zł., a ulgowego 8 zł.

Wokół wystawy odbywają się ciekawe spotkania rodzinne. Najbliższe odbędzie się 7. marca o godz. 11.00. Uczestnicy zapoznają się z technikami animacji w jakich nakręcono „Bolka i Lolka”, „Reksia”, „Misia Colargola” czy „Zajączka Parauszka”. Dowiedzieć będzie się można o genezie powstania tych bohaterów i o tym jak doszło do tego, że trafili na kinowe i telewizyjne ekrany. W trakcie spotkania uczestnicy zrealizują krótką formę animowaną pt. „Tańczące kropki”, której efekt będzie można zobaczyć na muzealnym ekranie.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲