Chińskie Perły na Ekranie

Przegląd Filmów Chińskich w Gdyni 2023

Dziś rozpoczął się Przegląd Filmów Chińskich w Gdyńskim Centrum Filmowym, trwający od 4 do 7 listopada. To wyjątkowe wydarzenie filmowe, które prezentuje najciekawsze i najnowsze chińskie produkcje, w tym dwie superprodukcje: "Wędrująca Ziemia II" oraz "Urodzeni by latać".

Chińskie kino przeżywa dynamiczny rozwój i zdobywa coraz większą międzynarodową uwagę dzięki imponującej liczbie produkowanych filmów, ich budżetom oraz artystycznej jakości. W ostatnich latach chińskie filmy zdobyły uznanie na festiwalach filmowych i zyskały popularność w kinach na całym świecie.

W programie przeglądu zaplanowano 6 filmów, w tym:

  1. "Wędrująca Ziemia II" (reż. Frant Gwo) - akcja, przygoda, dramat, science fiction (173 min).
  2. "Raz w życiu" (reż. Jiangjiang Liu) - dramat (112 min).
  3. "Pępowina" (reż. Sixue Qiao) - dramat, familijny (96 min).
  4. "Cześć Mamo!" (reż. Ling Jia) - komedia romantyczna (128 min).
  5. "Satyricon" (reż. Yihui Shao) - dramat, komedia romantyczna (112 min).
  6. "Urodzeni by latać" (reż. Xiaoshi Liu) - akcja, dramat (128 min).

Ceremonia otwarcia festiwalu odbyła się 4 listopada o godzinie 19:00, z projekcją "Wędrująca Ziemia II". Kolejne dni przyniosą możliwość zapoznania się z różnorodnymi chińskimi produkcjami, obejrzenia dramatów, komedii romantycznych, i filmów akcji.

Warto zaznaczyć, że wejściówki na projekcje były dostępne za darmo w kasie kina GCF od 27 października od godziny 17:00, a jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki na dany seans. Kina nie przyjmują rezerwacji, więc warto być gotowym na szybkie zdobycie biletów.

Przegląd Filmów Chińskich to doskonała okazja do zgłębienia chińskiej kinematografii i cieszenia się jej różnorodnością oraz jakością. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem akcji, dramatu czy komedii romantycznych, na festiwalu znajdziesz coś dla siebie. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by odkryć świat chińskiego kina.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

WĘDRUJĄCA ZIEMIA 2 Polski Zwiastun Trailer PL Film

Wróć

do góry ▲