CINEMAFORUM 2020 - INETRFILMLAB 4.0 dla młodych filmowców

INTERFILMLAB 4.0 – wprowadź swój film na rynek międzynarodowy

Projekt INTERFILMLAB 4.0 to kolejna edycja przedsięwzięcia poświęconego unikalnym zagadnieniom z zakresu produkcji filmowej, uznawanym za deficytowe przez wszystkie ośrodki edukacji filmowej w Polsce. Podczas festiwalu CINEMAFORUM w ramach programu INTERFILMLAB 4.0 odbędzie się webinarium o pitchingach, debata o produkcji imprez filmowych w dobie pandemii oraz wirtualne międzynarodowe spotkania brokerskie. Udział w wydarzeniach wymaga uprzedniej rejestracji poprzez stronę internetową.

Projekt skierowany jest do młodych polskich filmowców, przede wszystkim producentów i reżyserów, ale także osób planujących rozwój zawodowy w takich specjalizacjach jak agent sprzedaży, czy dystrybutor filmowy. Podczas wydarzeń uczestnicy poszerzą wiedzę na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego oraz możliwości wzmocnienia potencjału eksportowego polskiego kina już na etapie rozwoju projektów filmowych i planowania produkcji, a nie - jak to zazwyczaj bywa - dopiero na etapie promocji gotowego filmu.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i będą transmitowane online. Wydarzenia są bezpłatne, należy jedynie dokonać rejestracji. Organizatorami spotkań są Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji  i Ośrodek Enterprise Europe Network przy Łukasiewicz – IMBiGS,  a współorganizatorem Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

PROGRAM WYDARZEŃ BRANŻOWYCH:

ŚRODA, 4 LISTOPADA 2020

Godz.17.00
Debata: „Potencjał komercyjny i artystyczny projektu filmowego - sprzeczność czy dopełnienie?”
goście: Michał Chaciński, Agata Szymańska, Anna Limbach-Uryn, Jan Kwieciński
prowadzenie: Marcin Radomski

Godz. 19.00
Masterclass
„Reżyseria filmowa” - Bartosz Kruhlik
prowadzenie: Błażej Hrapkowicz

CZWARTEK, 5 LISTOPADA 2020

Godz. 10.00
Webinarium Enterprise Europe Network „Kreatywny Pitching”
prowadzenie: Aleksandra Leszczyńska
Wymagana rejestracja

Godz. 12.00
Debata Enterprise Europe Network „Produkcja imprez filmowych w dobie pandemii”
Spotkanie z udziałem organizatorów i selekcjonerów europejskich festiwali filmowych: Artur Liebhart, Laura Abbaleo, Karim Kourani, Joyce Grech  i Błażej Hrapkowicz
prowadzenie: Marta Sikorska
Wydarzenie realizowane w języku angielskim.
Wymagana rejestracja

Godz. 16.00
Masterclass
„Scenariusz filmu krótkometrażowego” - Michał Oleszczyk
prowadzenie: Błażej Hrapkowicz

Godz. 18.00
Debata: „Kina i online - przelotny romans czy stały związek?”
goście: Marlena Gabryszewska, Tomasz Jagiełło, Marcin Adamczak, Aneta Hickinbotham
prowadzenie: Marcin Radomski

PIĄTEK, 6 LISTOPADA 2020

Godz. 17.00
Debata: „Rynek polski czy międzynarodowy - jak ocenić potencjał projektu filmowego?”
goście: Leszek Bodzak, Jan Naszewski, Magdalena Kamińska, Jakub Duszyński
prowadzenie: Marcin Radomski

Godz. 19.00
Masterclass
„Aktorstwo filmowe” - Zofia Domalik
prowadzenie: Błażej Hrapkowicz

SOBOTA, 7 LISTOPADA 2020

Godz. 17.00
Debata: „Producent/producentka w kinie krótkometrażowym”
goście: Katarzyna Malinowska, Wiola Łabędź, Joanna Szymańska, Natasza Parzymies
prowadzenie: Marcin Radomski

Godz. 19.00
Masterclass
„Montaż filmowy” - Rafał Listopad
prowadzenie: Marcin Radomski

Informacje o prelekcjach i dyskusjach online zostaną zamieszczone w naszych aplikacjach mobilnych w zakładce Online oraz w wyszukiwarce na https://coigdzie.pl/szukaj-wydarzen

pobierz z appstore pobierz ze sklepu google odkrywaj w app gallery na urządzeniach huawei

Zapraszamy do sprawdzania informacji co i gdzie warto obejrzeć w internecie.

Zespół Kinowy coigdzie.pl®

ALEX LESZCZYŃSKA O PITCHINGACH PROJEKTÓW

5 listopada o godz. 10:00 zapraszamy na bezpłatne webinarium Enterprise Europe Network „Kreatywny Pitching”. W trakcie webinarium zaprezentowane zostaną sposoby na skuteczne zainteresowanie projektem osób decyzyjnych. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat przygotowania profesjonalnej prezentacji. Zachęcamy do zadawania pytań, na które prowadząca odpowie na koniec webinarium.

Webinarium poprowadzi producentka filmowa Aleksandra Leszczyńska. Pracę w branży rozpoczęła ponad dziesięć lat temu w Hiszpanii, po studiach w Media Business School. Następnie w Polsce pracowała w takich instytucjach, jak PISF czy Kreatywna Europa. Od kilku lat moderuje spotkania branżowe oraz prowadzi warsztaty pitchingowe, a także zajmuje się finansowaniem oraz rozliczaniem projektów filmowych. Obecnie kończy studia z Ochrony Środowiska oraz walczy o bardziej „zielone” produkcje filmowe.

Rejestracja na webinarium.

WYDARZENIA FILMOWE W CZASIE PANDEMII

Tego samego dnia o godz. 12:00 odbędzie się debata Enterprise Europe Network "Produkcja imprez filmowych w dobie pandemii COVID-19", w której udział wezmą organizatorzy i selekcjonerzy europejskich festiwali - Artur Liebhart, Laura Abbaleo, Karim Kourani, Joyce Grech  i Błażej Hrapkowicz. Dyskusję poprowadzi Marta Sikorska. Debata odbędzie się w języku angielskim.

Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o planowaniu imprez bez gwarancji dotrzymania terminów, udziału publiczności, a nawet tego, że wydarzenie w ogóle się odbędzie i o radzeniu sobie z tą sytuacją, gdy korzystamy ze środków od sponsorów i instytucji zewnętrznych. Goście postarają się również zidentyfikować potrzeby w zakresie wsparcia, jakiego oczekują od instytucji krajowych i unijnych.

Rejestracja na debatę.

MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA BRANŻY KREATYWNEJ

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Łukasiewicz - IMBiGS zaprasza również do udziału w wirtualnych międzynarodowych spotkaniach brokerskich dla branży kreatywnej INTERFILMLAB – Film & Multimedia B2B Meetings (3-5.11.2020). Do udziału zapraszamy przedstawicieli sektora kreatywnego z uwzględnieniem następujących branż: film, telewizja, animacja komputerowa, media cyfrowe, reklama, fotografia, gry i design. Korzyści z udziału w spotkaniach:

  • możliwość nawiązania kontaktów z partnerami do projektów podczas efektywnych indywidualnych spotkań,
  • znalezienie nowych klientów,
  • dyskusja na temat nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań.

Rejestracja na spotkania brokerskie składa się z trzech etapów:

  • rejestracja na stronie,
  • publikacja profilu biznesowego (krótki opis, oferta współpracy i potrzeby)
  • odebranie zaproszeń na dwudziestominutowe spotkania online.

Informacje techniczne.

Wydarzenia odbędą się w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i będą transmitowane online. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja kultury powołana do życia pod koniec 2018, pierwsza związana swoją misją z kinem i przestrzenią kultury filmowej. Od początku 2019 roku Centrum Kultury Filmowej organizuje projekcje, dyskusje, wystawy, koncerty, debaty oraz prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną. Instytucja projektuje i zleca również badania rynku zawodów filmowych, współpracuje z metodykami i edukatorami, opracowuje programy, które pozwolą jak najszerzej posługiwać się medium audiowizualnym w edukacji szkolnej i pozaszkolnej. Jesienią 2020 CKF otworzyło przed Warszawiakami podwoje swojej nowej siedziby w Alejach Ujazdowskich 20, gdzie odbywają się seanse, dyskusje, spotkania i warsztaty.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerami programowymi imprezy są: Goethe-Institut w Warszawie, British Council, Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, American Film Festival oraz Warszawska Szkoła Filmowa.

Partnerami branżowymi Nagród im. Jana Machulskiego są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Związek Artystów Scen Polskich ZASP, Polish Society of Cinematographers, Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM, Platige Image oraz Panavision Poland.

Program wydarzeń branżowych w ramach cyklu „INTERFILMLAB 4.0” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorami przedsięwzięcia są: Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki Kultury i Edukacji we współpracy z Ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Łukasiewicz - IMBiGS oraz Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Wróć

do góry ▲