CINEMAFORUM 2020 tylko online!

19. Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych 4-8 listopada tylko na mojeekino.pl

Oświadczenie Błażeja Hrapkowicza - Dyrektora CINEMAFORUM w związku z podjęciem decyzji o organizacji 19. MFFK CINEMAFORUM tylko online za pośrednictwem serwisu VOD.

Szanowni Państwo,

miejsce festiwalu filmowego jest w kinie. Chociaż ta forma uczestnictwa w kulturze przeżywa obecnie głęboki kryzys, trudno jest zastąpić oferowane przez nią doznania. Publiczność festiwalowa to kinofile i kinofilki, dla których niezwykle istotne jest nie tylko wspólne obcowanie ze sztuką filmową, ale również spotkanie, wymiana idei i emocji, jedyna w swoim rodzaju energia, która w ten sposób powstaje. Oprócz wartości artystycznych i społecznych festiwale to także wymierne zyski ekonomiczne dla państwa, podmiotów prywatnych czy miast i regionów, w których się odbywają. Wbrew stereotypowemu postrzeganiu kultury jako siedliska oderwanych od rzeczywistości „pięknoduchów” trzeba wyraźnie powiedzieć, że jest ona po prostu opłacalna i są na to twarde dowody.

Jednocześnie w tych trudnych czasach ciąży na nas wszystkich odpowiedzialność stosowania się do przepisów sanitarnych, a przede wszystkim konieczność troski o wspólne bezpieczeństwo. Pragniemy też, aby najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata trafiły do jak najszerszego grona widzów i widzek. Festiwal po prostu musi się odbyć, a przy stale zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej i ciągłej aktualizacji wytycznych sanitarnych nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować w formie stacjonarnej.

Dlatego podjęliśmy decyzję, że tegoroczna edycja CINEMAFORUM odbędzie się online na platformie mojeekino.pl w dniach 4-8 listopada 2020 r. Dostęp do filmów będzie wciąż darmowy, po uprzedniej rejestracji na wspomnianej platformie i uzyskaniu cyfrowej wejściówki. Wszelkie wydarzenia towarzyszące – np. dyskusje, spotkania branżowe, czy warsztaty - będzie można obejrzeć na naszych kanałach internetowych. Traktujemy to rozwiązanie wyłącznie jako tymczasową „protezę” na czas pandemii, ponieważ festiwal online na dłuższą metę mija się z celem, jest sprzeczny z fundamentalną ideą imprezy filmowej, jako wydarzenia bazującego przede wszystkim na kontakcie międzyludzkim.

Hasło CINEMAFORUM brzmi w tym roku „krótkie dystanse”. W czasach izolacji to właśnie kino pozwala nam na powrót zbliżyć się do siebie. Skrócić dystans.

Do zobaczenia! Błażej Hrapkowicz

W związku z powyższym oświadczeniem coigdzie.pl® jest zmuszone do usunięcia projekcji filmowych z regularnego repertuaru kin. Jednak nasi Użytkownicy aplikacji mobilnych nie pozostaną bez informacji o tym jakie filmy mozna w ramach festiwalu obejrzeć ani jakie wydarzenia, prelekcje, spotkania będą temu - jakże ważnemu festiwalowi - toważyszyły.

Wszystkie informacje zostana zamieszczone w bazie wydarzeń coigdzie.pl® a tym samym będą dostępne w aplikacjach mobilnych w zakładce ???? Online oraz w wyszukiwarce na https://coigdzie.pl/szukaj-wydarzen

pobierz z appstore pobierz ze sklepu google odkrywaj w app gallery na urządzeniach huawei

Zapraszamy do sprawdzania informacji co i gdzie warto obejrzeć w internecie.

Zespół Kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲