Crowdinvesting jako sposób finansowania produkcji filmowych

Czym jest crowdfunding udziałowy i czy istnieje przepis na sukces frekwencyjny filmu? Jak się wyróżnić, zainteresować potencjalnych inwestorów swoim pomysłem i zdobyć środki na realizację nowych projektów filmowych? Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć 15.03.2023 r. o godz. 16:00 na spotkaniu w katowickim Kinie Kosmos.

W 2023 roku swoje 15-lecie obchodzi Śląski Fundusz Filmowy – innowacyjne narzędzie finansowania produkcji filmowych, dzięki któremu powstało ponad 80 filmów związanych ze Śląskiem tematycznie lub poprzez miejsce realizacji. Jedną z najnowszych produkcji filmowych wspartych przez ŚFF jest film „Rój” Bartka Bali – pierwszy polski film finansowany metodą crowdinvestingu.

 

Silesia Film zaprasza (w ramach wydarzeń jubileuszowych Śląskiego Funduszu Filmowego) do Kina Kosmos na specjalne wydarzenie branżowe. W jego trakcie, na przykładzie filmu „Rój”, zaproszeni goście i uczestnicy spotkania porozmawiają o alternatywnych sposobach finansowania produkcji filmowej. Gościem spotkania będzie producent filmu „Rój” Łukasz Siódmok. Rozmowę poprowadzi Kamil Przełęcki.

Wydarzenie skierowane jest w szczególności do studentów i absolwentów uczelni artystycznych, w tym filmowych, osób działających w branży filmowej oraz do wszystkich zainteresowanych produkcją filmową. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na networking.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲