"Czerwone Maki" polska historia ekranie

Wkrótce (5.04) na ekranach kin zagoszczą "Czerwone maki", pierwszy polski film fabularny o słynnej bitwie o Monte Cassino. Reżyserią i scenariuszem zajmuje się utalentowany Krzysztof Łukaszewicz, znany ze swojego mistrzowskiego podejścia do kina wojennego. Ten film to nie tylko historia bitwy, ale także opowieść o przemianie młodego chłopaka Jędrka, który przeżył łagrowe piekło i teraz staje przed decydującym momentem na froncie.

"Czerwone mak" to film, który powinien zobaczyć każdy, nie tylko ten kto interesuje się historią Polski, pasjonuje się kinem wojennym, are również ten kto po prostu szuka wzruszającej i angażującej opowieści. Łączy on w sobie fikcję z faktami, tworząc magnetyczną i angażującą widzów narrację. Wyścig z czasem, pełen napięcia proces planowania natarcia oraz ogromny ciężar nieodwracalnych decyzji podejmowanych przez dowódców II Korpusu czynią z "Czerwonych maków" kino, które zostaje w pamięci na długo.

Historię bitwy oglądamy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa. Jego czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Jednak zetknięcie się z żołnierzami II Korpusu oraz budząca się miłość do sanitariuszki Poli sprawią, że Jędrek przejdzie głęboką przemianę.

Na ekranie zobaczymy także postaci historyczne – w rolę legendarnego generała Andersa wcielił się Michał Żurawski, a brytyjskiego generała Olivera Leese zagrał Mark Kitto. Film wzbogacają także znani aktorzy polscy, takich jak Bartłomiej Topa, Łukasz Garlicki, Andrzej Mastalerz, Mateusz Banasiuk, Radosław Pazura, czy Szymon Nygar.

Film "Czerwone maki" obiecuje wciągającą narrację, pełną napięcia i emocji, wiedzy o historii oraz niezapomniane widowisko na dużym ekranie.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

CZERWONE MAKI | Oficjalny zwiastun | Kino Świat

Wróć

do góry ▲