Czy/kiedy zamkną kina?

Obserwując wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV2 w poszczególnych krajach Europy wielu kinomanów zadaje sobie pytanie „Czy ponownie zamkną kina?”, a niektórzy „Kiedy ponownie zamkną  kina?”. Co nas czeka w najbliższych tygodniach, tego nie wiemy, ale warto spojrzeć jak to obecnie wygląda w innych państwach.

Dania i Holandia jak o pierwsze, jeszcze w grudniu, zamknęły kina. Nieco później zrobiła to Belgia, przy czym jedna z sieci oraz kina w większych miastach, wydały oficjalny komunikat, że nie będą respektować tego zakazu. W konsekwencji protestu (oraz wyroku sądu) belgijskie władze wycofały się z tego zakazu.

W Estonii kina dostępne są wyłącznie dla zaszczepionych, podobnie jak na Malcie (od 17. stycznia). Jeszcze dalej poszły władze francuskie i (od 15. stycznia) kina dostępne są wyłącznie dla zaszczepionych trzema dawkami. Nieco łagodniejsze restrykcje obowiązują we Włoszech – tam do kin mogą wejść także ozdrowieńcy, niemniej rozważany jest dodatkowo wymóg negatywnego wyniku testu.

W którą stronę pójdą restrykcje w innych krajach i przede wszystkim w Polsce? Czas pokaże. Miejmy nadzieję, że kina pozostaną wciąż otwarte.

Inną sprawą jest też to czy będą miały co pokazywać, bo wśród dystrybutorów panuje niepewność i wiele filmów ma przesuwane daty premier.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲