Diamentowy Klaps Filmowy dla Roberta Więckiewicza

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane przyznał nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego Robertowi Więckiewiczowi. Nagroda ta (przyznana już po raz jedenasty) trafia do artysty, który dostarcza fanom wielkiego ekranu wyjątkowych emocji.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane wyróżnił artystę, który dostarcza fanom wielkiego ekranu wyjątkowych emocji. Przyznany po raz 11. Diamentowy Klaps Filmowy trafił do jednego z najważniejszych aktorów naszych czasów, dzięki któremu współczesne polskie kino ma charakter i charyzmę - Roberta Więckiewicza.

Ze względu na pandemię, fani kina i widzowie festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane złożyli aktorowi gratulacje w formie nagrań wideo.

Od ponad 30 lat Robert Więckiewicz zachwyca spektakularnymi kreacjami filmowymi, serialowymi i teatralnymi. Chociaż na ekranie widzimy go najczęściej jako szubrawcę, łotra, czy mafiosa, zawsze emanuje od niego przyjazna aura i pozytywna energia. Zachwyca zarówno w rolach komediowych – jako Cuma w „Vinci”, Julek w „Ciele” czy Adolf Hitler w „Ambassadzie”, dramatycznych (prokurator Tomala w filmie „Dom zły”, Alfred w „Wymyku”, Roman Rożek w „Różyczce” czy Ksiądz Trybus w „Klerze”), jak i filmach biograficznych – jako Leopold Socha w filmie „W ciemności” Agnieszki Holland nominowanym do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego i tytułowy bohater w filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Oddany całym sercem wielkiemu ekranowi, ma w swoim dorobku również wyjątkowe seriale. Jego role w „Odwróconych” i „Ślepnąc od świateł” już weszły do kanonu polskiego filmu w odcinkach. Jest laureatem pięciu Orłów, dwóch Złotych Lwów, Wiktora w kategorii aktor telewizyjny i wielu innych znaczących wyróżnień. Należy do Europejskiej Akademii Filmowej.

Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana od 11 lat naprzemiennie aktorowi lub aktorce w uznaniu za wnoszenie do kina pozytywnego przesłania oraz dostarczanie widzom wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. W poprzednich latach wyróżnienie otrzymali kolejno: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura i Magdalena Boczarska.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲