„Duch śniegów” – film dokumentalny z muzyką Nicka Cave’a w kinach już 1 kwietnia

Film „Duch śniegów” to prawdopodobnie najbardziej kojący film, jaki będzie można zobaczyć w tym roku. Film z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami oraz zachwycają ścieżką dźwiękową, stworzoną przez Nicka Cave’a i Warrena Ellisa, będzie miał swoją kinową premierę 1. kwietnia.

Epicka i fascynująca opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera.

Film „Duch śniegów” to fascynująca wędrówka, przez którą prowadzi nas światowej sławy fotograf, Vincent Munier (pierwszy w historii artysta trzy razy z rzędu nagrodzony statuetką BBC Wildlife Photographer of the Year). Dzięki jego zapierającym dech w piersiach zdjęciom dziewiczej przyrody, można poczuć radość z bliskości z naturą, która przynosi spokój, ukojenie i prawdziwy zachwyt nad światem, do którego na co dzień nie mamy dostępu. Współtwórczynią filmu jest utalentowana dokumentalistka Marie Amiguet, która razem z Vincentem Munierem odbyła podróż po majestatycznej i pełnej tajemnic Wyżynie Tybetańskiej, w której króluje niemal nieuchwytna dla ludzkiego oka pantera śnieżna.

Film „Duch śniegów” miał swoją światową premierę podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes i znalazł się na długiej liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Zdobył aż trzy nominacje do Cezarów, nazywanych francuskimi Oscarami, i podobnie jak podczas rozdania nagród Lumiere, wygrał w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.

Film można zobaczyć w kinach także na pokazach przedpremierowych. Najbliższe terminy to:

  • 14.03.2022 r. godz. 17:30 - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie,
  • 15.03.2022 r. godz. 19:00 - Kino Zorza w Rzeszowie,
  • 15.03.2022 r. godz. 12:00 - NoveKino Wisła w Warszawie,
  • 26.03.2022 r. godz. 14:30 - Kino Iluzjon w Warszawie.

Polskim dystrybutorem jest M2 Films.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲