„Ennio” – historia geniusza muzyki filmowej

6. lipca na ekranach polskich kin pojawi się premiera dokumentu opowiadającego o Ennio Morricone – wybitnym twórcy muzyki filmowej. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Giuseppe Tornatore, który współpracował z kompozytorem przez ponad 30 lat i 11 wspólnych filmów. Jako współpracownik, ale i przyjaciel, był chyba jedynym, który nie tylko przeprowadził szczerą rozmowę z Ennio Morricone, ale też uzupełnił ją o wypowiedzi największych twórców światowego kina i muzyki oraz liczne materiały archiwalne.

Ennio Morricone jest dwukrotnym laureatem Oscara®, stworzył muzykę do ponad 500 filmów.

Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!

Szczegółowe informacje o filmie (plakat, zwiastun, opis, twórcy) wraz z listą miast, w których można zobaczyć film znaleźć można na kino.coigdzie.pl.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲