EUROPE@HOME w ARTE po polsku

Od 12. lutego ARTE po polsku zaprasza na cykl EUROPE@HOME. Zadedykowany został różnorodności kulturowej oraz bogactwu muzyki w Europie. Daniel Hope, uznany skrzypek (laureat Europejskiej Nagrody Kultury 2015) będzie zapraszał do swojego domu znakomitych artystów z całej Europy na kameralne koncerty, w trakcie których przybliżona zostanie widzom muzyka z krajów Unii Europejskiej.

W każdy weekend, od piątku do niedzieli, na żywo o godz. 19.00, ARTE po polsku przybliży widzom muzykę z trzech europejskich krajów - każdego wieczoru innego. Łącznie więc w ciągu 9 tygodni przedstawi od strony muzycznej i kulturowej wszystkie 27 państw Unii Europejskiej.

Daniel Hope, w swoim salonie w Berlinie, razem z europejskimi artystami muzyki klasycznej, jazzu czy popu, zaprezentuje znane i poruszające dzieła kompozytorów danego kraju. Goście opowiedzą też o swoim kulturowym dziedzictwie. Udział w projekcie potwierdzili już tacy artyści, jak Michael Barenboim, Camille Thomas, Nils Landgren, Herta Müller, Stepanka Pulcakova, Andrej Ionita, Gediminias Gelgotas, Martina Filjak, Tanja Sonc, Jelena Kordic, Jonian Ilias Kardesha, Marie Hauzel, Raul da Costa, Klavier i Maria Carvalho.

Koncerty będą dostępne TUTAJ

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲