Europejski Dzień Kina Artystycznego 2023

Odkryj Niezwykłość Europejskiej Kinematografii!

Jutro - 12 listopada, europejskie kina świętować będą Europejski Dzień Kina Artystycznego, wydarzenie zainicjowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Studyjnych (CICAE), we współpracy z Siecią Kin Europejskich Europa Cinemas oraz polskim Stowarzyszeniem Kin Studyjnych. Tegoroczna edycja, która odbędzie się 12 listopada, przyciągnęła uwagę ponad 600 kin z różnych regionów, które podkreślają znaczenie kina artystycznego w dzisiejszym społeczeństwie.

W Polsce, inicjatywę wspiera Stowarzyszenie Kin Studyjnych, a do świętowania dołączyły kina studyjne z całego kraju, w tym m.in. Atlantic, Luna, Kinoteka, Muranów, Wisła, kino w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Kinokawiarnia Stacja Falenica.

Europejski Dzień Kina Artystycznego ma na celu podkreślenie roli kina jako nośnika artystycznego przekazu, promowanie różnorodności kulturowej i prezentację młodych talentów filmowych. To także okazja do aktywnego podkreślenia tożsamości kin, zwłaszcza tych z regionów, które nie posiadają własnych stowarzyszeń kin studyjnych.

Warto dodać, że dla widzów zainteresowanych udziałem w tym święcie kina artystycznego, dostępny jest szczegółowy repertuar prezentowanych filmów z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. Odkryjcie bogactwo europejskiej kinematografii, sięgając po wyjątkowe produkcje, które przeniosą was w fascynujący świat sztuki filmowej.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

 

Wróć

do góry ▲