Festiwal Filmów Frankofońskich

Podsumowanie i Zapowiedź Ostatnich Wydarzeń

W marcu, miesiącu obchodów języka francuskiego, odbył się wyjątkowy Festiwal Filmów Frankofońskich, który przeniósł nas w świat francuskiej kultury i języka poprzez magię kina. Organizowany przez ambasady i instytuty kultury Belgii, Bułgarii, Francji, Kanady, Luksemburga, Maroka, Rumunii i Szwajcarii, festiwal przyciągnął wielu miłośników filmu oraz entuzjastów różnorodności kulturowej.

Podczas festiwalu mieliśmy okazję uczestniczyć w projekcjach różnorodnych filmów, które poruszały tematy związane z historią, kulturą, ale także sprawami społecznymi i ludzkimi emocjami. Widzowie mogli zasmakować w kinowej rozrywce o różnorodnym charakterze - od nagradzanych produkcji po mniej znane, ale równie wartościowe filmy.

Teraz, gdy Festiwal Filmów Frankofońskich dobiega końca, pozostało nam jeszcze jedno wydarzenie, które odbędzie się jutro, 26 marca 2024 roku. O godzinie 18:00 zaplanowano projekcję filmu "Oddychaj" w reżyserii Onura Karamana, produkcję kanadyjską z 2022 roku, trwającą 90 minut. To historia, która porusza tematykę napięć rasowych i ludzkich relacji w kontekście współczesnego społeczeństwa.

Natomiast o godzinie 20:00 będziemy mieli okazję obejrzeć film "My dwie" w reżyserii Filippo Meneghettiego, wspólną produkcję Francji i Luksemburga z 2021 roku, trwającą 95 minut. Ta pełna emocji opowieść skupia się na historii dwóch kobiet i ich trudnej, ale pięknej relacji, która staje się źródłem siły i wsparcia dla obu bohaterek.

Zapraszamy wszystkich miłośników kina francuskojęzycznego na ostatnie wydarzenia Festiwalu Filmów Frankofońskich, które odbędą się jutro. To doskonała okazja nie tylko do cieszenia się kinem, ale również do głębszego zanurzenia się w francuskiej kulturze i języku. Nie przegapcie tego wyjątkowego zakończenia festiwalu, które obiecuje być niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®
 

Wróć

do góry ▲