Festiwal Filmów Polskich „Wisła” dla widzów z Wietnamu

Festiwal Filmów Polskich „Wisła” po raz pierwszy dotrze do Wietnamu! Festiwal odbędzie się w formule online na platformie mojeekino i potrwa od 29. do 30. grudnia.

Zaprezentowane zostaną dwa polskie filmy z ostatnich lat:

  • „Żelazny most”, reż. Monika Jordan-Młodzianowska, Polska, 2019, 84 min.
    • W centrum tej opowieści stoi miłosny trójkąt, który ma znamiona grzechu oraz poczucia wstydu. Kacper, pracujący jako sztygar w kopani, ma romans z żoną swojego przyjaciela z pracy. Kiedy dochodzi do wypadku, a Oskar zostaje uwięziony, kochankowie włączają się do misji ratunkowej. Kierowani poczuciem winy, starają się przemyśleć sytuację, w której znalazła się cała trójka.
  • Supernova”, reż. Bartosz Kruhlik, Polska, 2019, 78 min.
    • Czasami błahe wydarzenia odkrywają prawdę nie tylko o nas samych, ale również kraju, w którym przyszło nam żyć. Na drodze w pobliżu małej wsi potrącona zostaje przez rządowy samochód matka z dwójką dzieci. Służby porządkowe muszą poradzić sobie z narastającym chaosem, prawda wymyka jej się z rąk, a mieszkańcy wsi zbierają się zarówno jako świadkowie, jak i oskarżyciele.

Filmy dostępne będą bezpłatnie.

Festiwal Filmów Polskich „Wisła” organizowany jest każdego roku w kilku krajach. Fundacja „Wspieram” umożliwia oglądanie polskich filmów m.in. w: Albanii, Kirgistanie, Gruzji, Armenii, Rosji, Azerbejdżanie, Czechach, Kazachstanie, Słowacji, Korei Południowej, Białorusi, Bangladeszu, Tadżykistanie, Turcji, Chorwacji, Serbii, Uzbekistanie oraz właśnie w Wietnamie.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲