Festiwal Filmów Polskich "WISŁA" w Azerbejdżanie

Festiwal Filmowy "Wisła"

Otwierają swoją ósmą edycję w stolicy Azerbejdżanu, Baku!

10 października 2023 r. rozpoczyna się kolejna odsłona Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w sercu Baku, stolicy Azerbejdżanu w sali kina Azerbaijan Cinema . To wydarzenie filmowe, które przyciąga uwagę miłośników kina z całego świata i promuje polską kinematografię na arenie międzynarodowej.

Jubileuszowa edycja festiwalu obiecuje pełen emocji październik, z niezwykłymi filmami, które zachwycą zarówno widzów, jak i krytyków. Pierwszym filmem, który zostanie zaprezentowany azerbejdżańskiej publiczności, jest "Niebezpieczni Dżentelmeni" w reżyserii Macieja Kawalskiego. To produkcja, która wciągnie widzów w świat komedii kryminalnych i pełnych zwrotów akcji.

W dniach kolejnych festiwalowych seansów widzowie będą mieli okazję obejrzeć fascynujący dramat "IO", który zdobył uznanie na międzynarodowych festiwalach. Film Jerzego Skolimowskiego to poruszająca opowieść o nas samych, widziana oczami szarego osiołka o imieniu IO. To podróż przez Europę, pełna nieoczekiwanych spotkań, emocji i refleksji nad ludzką naturą. Z kolei produkcja Jakuba Skocznia to historia rodziny w trudnych czasach Polski sprzed lat, widziana oczami Marianny, która marzy o pojednaniu skłóconych dzieci podczas chrztu swojego wnuka. W repertuarze znalazły się również „Brigitte Bardot cudowna” Lecha Majewskiego, „Kobieta na dachu” Anny Jadowskiej oraz „25 lat niewinności” w reżyserii Jana Holoubka. Zobaczymy również komedię obyczajową "Chrzciny" z wieloma nagrodami i docenieniem od widzów.

Festiwal Filmów Polskich "Wisła" to nie tylko doskonałe filmy, ale także okazja do kulturalnej wymiany między narodami. Poza Azerbejdżanem, festiwal będzie kontynuowany w Macedonii Północnej i Rumunii, czyniąc go wyjątkowym wydarzeniem międzynarodowym.

To wyjątkowa okazja, by odkryć bogactwo polskiej kinematografii i uczestniczyć w międzynarodowej wymianie filmowej. Nie przegapcie tego filmowego święta!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲